Aktualności
wielkanocne apele w lanckoronie i skawinkach

Święta Wielkanocne to szczególny czas, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z apeli świątecznych zorganizowanych w szkołach na terenie gminy.

 

„Z miłości umarł Pan” to hasło, które wyeksponowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Lanckoronie w czasie apelu wielkanocnego, który odbył się 28 marca. Klasy V i VI pod kierunkiem pani katechetki Anety Kurowskiej-Maj przygotowały refleksyjną inscenizację o losach dwóch matek i ich dwóch synów – jednym z nich był Jezus, a drugim złoczyńca Barabasz, którego Piłat uwolnił. Uczniowie wspaniale wczuli się w grane postaci, a kostiumy i świetnie dobrana muzyka tworzyły niesamowity klimat zadumy i refleksji. Widowisko stworzone przez uczniów było pięknym wprowadzeniem do czekającego nas Triduum Paschalnego.

 

Na zaproszenie Dyrekcji i uczniów w tej uroczystości uczestniczył Wójt Tadeusz Łopata, który wykorzystując swoją obecność w szkole złożył uczniom, ich rodzinom oraz gronu pedagogicznemu życzenia wielkanocne.

 

Miłym akcentem było złożenie panu Wójtowi przez uczniów życzeń i wręczenie stroika wielkanocnego.

 

Na zakończenie Dyrektor Mirosław Gajewski złożył wszystkim obecnym życzenia wielkanocne.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 

W Szkole Podstawowej w Skawinkach pani Magdalena Zawiła wraz z uczniami klasy IV i VII przygotowała program artystyczny opowiadający o ostatnich chwilach życia Jezusa. Sceny z Wielkiego Piątku przeplatały się z piosenkami wykonywanymi przez uczennice VII klasy przy akompaniamencie gitarowym i skrzypcowym. Scenografia i kostiumy sprawiły, że oglądający mogli na chwilę przenieść się w czasy Chrystusa.

 

W tym wielkanocnym spotkaniu na zaproszenie Dyrekcji i uczniów uczestniczył Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, który po zakończeniu części artystycznej złożył wszystkim zgromadzonym i ich rodzinom życzenia wielkanocne.

 

Uczniowie złożyli życzenia Wójtowi oraz wręczyli stroik wielkanocny.