Aktualności
Uroczyste Obchody 225 Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Lanckoronie.

Z inicjatywy Wójta Tadeusza Łopaty i Rady Gminy w dniu 3 maja w Lanckoronie została odsłonięta okolicznościowa tablica upamiętniająca to wielkie wydarzenie, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja dla Narodu Polskiego. Całość uroczystości poprzedziła Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie, gdzie w asyście Pocztów Sztandarowych oraz Gminnej Orkiestry Dętej uczestniczyli mieszkańcy gminy.

Główne uroczystości odbyły się przed Urzędem Gminy w Lanckoronie, gdzie dokonano oficjalnego odsłonięcia i poświęcenia tablicy. W tych wydarzeniach uczestniczyły liczne delegacje OSP, szkół, młodzieży, a także mieszkańcy okolicznych sołectw. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się akademia poświęcona Konstytucji 3 Maja. Występ dzieci z klas IV i V z Lanckorony miał charakter patriotyczny i wywołał oklaski wśród zaproszonych gości.

W poprzedzającym akademię przemówieniu wójt Gminy Lanckorona – Tadeusz Łopata zaznaczył jaką wagę historyczną miał ten akt prawny, nie tylko jako dokument ze zbiorem praw ale także pod względem odwagi jego twórców. To pierwsza taka Konstytucja w Europie i to, że my Polacy potrafimy się zdobyć w chwili wielkiego niebezpieczeństwa dla nas na jej przeprowadzenie świadczy, że jesteśmy silnym Narodem którego stać na bardzo dużo. Dziś jest to przykład dla naszych dzieci i wnuków, że jako naród potrafimy się zjednoczyć.

DSCN9249 DSCN9208 DSCN9226 DSCN9237 DSCN9242 DSCN9256 DSCN9273