Aktualności
Przejazd peletonu 79. Tour de Pologne przez Jastrzębię, Lanckoronę i Skawinki – 5 sierpnia 2022 r.

W najbliższy piątek 5 sierpnia br. odbędzie się finałowy, 7 etap tegorocznego  Tour de Pologne 2022, którego część przebiegnie przez Gminę Lanckorona. Przejazd kolarzy przez gminę: przez miejscowości Jastrzębia, Lanckorona i Skawinki zaplanowany jest w godzinach: 14:50- 15:20. Jak zawsze na ok. 30 minut przed zawodnikami przejedzie kolumna pojazdów reklamowych i porządkowych oraz Dyrektor Wyścigu Pan Czesław Lang.

 

Nad bezpieczeństwem na trasie czuwać będą druhowie z OSP z terenu naszej gminy z następujących jednostek: Ochotnicza Straż Pożarna w Jastrzębi, Ochotnicza Straż Pożarna w Lanckoronie, Ochotnicza Straż Pożarna w Łaśnicy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Skawinkach.

 

Wszystkie drogi wjazdowe i wyjazdowe na trasie będą zamknięte od godziny 14:00 do godziny 16:00. Apelujemy do mieszkańców i kibiców o nieparkowanie pojazdów na trasie przejazdu kolarzy:

  • Jastrzębia – ul. Barska;
  • Lanckorona – ul. Konfederatów Barskich, ul. Krakowska, Rynek, ul. 3 Maja, ul. Kalwaryjska;
  • Skawinki – ul. Beskidzka.

 

Chętnych zapraszamy do kibicowania wzdłuż trasy oraz na lanckorońskim rynku, gdzie będzie rozegrana specjalna Premia Lotna LOTTO. Na scenie, na rynku w godz. 13:00 – 15:00 odbędą się animacje dla dzieci, które będą prowadzić instruktorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie – zapraszamy dzieci na m.in. malowanie twarzy czy zabawy z chustą animacyjną.

 

Wszystkich kibiców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa oraz stosowanie się do komunikatów służb porządkowych.

 

 


 

Wielki finał Tour de Pologne UCI WorldTour już tradycyjnie odbędzie się w Krakowie. Tym razem kolarze wystartują spod siedziby włoskiej firmy Valsir w Skawinie. I chociaż start i meta są położone niedaleko od siebie, aby dotrzeć do Krakowa zawodnicy muszą pokonać blisko 180 kilometrów. O ostatnie punkty dla najlepszego górala będzie można powalczyć na dwóch Premiach Górskich PZU. Położone są one w Bieńkówce I kat. oraz w gminie Budzów III kat. Do zdobycia będą także dwie Premie Lotne LOTTO: jedna w Lanckoronie, a druga w Myślenicach. Etap zakończą trzy 5 kilometrowe rundy. Na krakowskich Błoniach poznamy zwycięzcę 79. Tour de Pologne UCI WorldTour.

 

Więcej na stronie organizatora —> kliknij tutaj

 

Poniżej galeria zawierająca mapę przebiegu 7. etapu, przewyższenia na trasie, rozpiskę czasową oraz plan transmisji telewizyjnych.