Aktualności
MIĘDZYGMINNY ETAP XIII EDYCJI TURNIEJU „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM” W IZDEBNIKU

26 kwietnia w Zespole Szkół w Izdebniku odbył się międzygminny etap XIII edycji turnieju „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gmin: Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Stryszów i Spytkowice.

 

Organizatorem turnieju jest Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, a jego celami są propagowanie i popularyzacja wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, propagowanie wśród młodzieży zasad poszanowania prawa oraz ukierunkowanie młodzieży na prospołeczne zachowania.

 

W etap międzyszkolnym (gminnym) brały udział czteroosobowe reprezentacje szkół podstawowych oraz gimnazjów wyłonione w etapie szkolnym. Turniej na tym etapie miał część teoretyczną, polegającą na wypełnieniu testu dot. zagadnień z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz część praktyczną obejmującą działania czteroosobowej drużyny, podejmującej czynności ratownicze w symulowanych sytuacjach, które stanowią zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby (osób) poszkodowanej (pozoranci). Każda z drużyn brała udział w trzech takich zadaniach.

 

Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata otworzył międzygminnym etap turnieju w Izdebniku, podkreślił przy tym wagę znajomości pierwszej pomocy i życzył wszystkim uczestnikom powodzenia.

 

Nasi reprezentanci zdobyli 6 miejsce – uczennice ze Szkoły Podstawowej z Lanckorony oraz 10 miejsce – uczniowie z Zespołu Szkół w Izdebniku.