Aktualności
Jesienna patriotyczna biesiada z Akoladą w Izdebniku

W sobotę 16 listopada 2019 r. w Domu Strażaka w Izdebniku odbyła się „Jesienna biesiada patriotyczna z Akoladą” zorganizowana przez Stowarzyszenie Akolada Izdebnicka.

 

 

Sala widowiskowa w Domu Strażaka w Izdebniku była szczelnie wypełniona zaproszonymi gośćmi: członkami stowarzyszeń i KGW działających na terenie Gminy Lanckorona: KGW w Izdebniku, KGW w Jastrzębi, Stowarzyszenia 3 Wionki z Jastrzębi, Stowarzyszenia Siedlisko ze Skawinek oraz gościnnie zaprzyjaźnionym Klubem Seniorów „Złota Jesień” z Zabierzowa. Wśród gości znalazł się również Wójt Tadeusz Łopata z małżonką, Ks. Proboszcz Andrzej Gawenda, Radni Rady Gminy Katarzyna Zaremba i Grzegorz Leniartek, Sołtys Izdebnika Mariusz Piekarz, Sołtys Skawinek Ryszard Gonet, Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Danuta Horwacik, członkowie Gminnej Rady Seniorów i Klubu Senior+ w Lanckoronie.

 

Pani Prezes Akolady Cecylia Lang wręczyła Wójtowi Tadeuszowi Łopacie podziękowania za pomoc przy organizacji spotkania oraz za wsparcie i wszelką okazaną pomoc z jego strony. Wójt serdecznie podziękował Pani Prezes oraz powiedział, że bardzo docenia pracę Stowarzyszenia Akolada.

 

Ks. Proboszcz Andrzej Gawenda dziękując za zaproszenie podkreślił piękny, patriotyczny charakter spotkania, wyraził nadzieję, że ta inicjatywa stanie się tradycją i będzie corocznie kultywowana oraz nawiązał do tego, że wielu mieszkańców Izdebnika brało udział w walkach o wolność Ojczyzny.

 

W trakcie spotkania zgromadzeni goście mogli posłuchać występu Wiktorii – uczennicy  Zespołu Szkół w Izdebniku, wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne przy akompaniamencie zespołu Secret Band, Klub Seniorów „Złota Jesień” z Zabierzowa zaprezentował humorystyczną sztukę „Wiedzą sąsiedzi kto na czym siedzi”, zorganizowano konkurs na najpiękniejszy kotylion patriotyczny, chętni mogli wziąć udział w konkursie karaoke, a Stowarzyszenie 3 Wionki z Jastrzębi i przedstawiciel Klubu Seniorów z Zabierzowa zaśpiewali piosenki specjalnie ułożone dla Akolady, ostatnim punktem wieczoru była zabawa taneczna.