Aktualności
III Festiwal Pieśni Myśliwskiej i giełda kolekcjonerska w lanckoronie

W dniach 7-8 lipca obył się w Lanckoronie III Festiwal Pieśni Myśliwskiej. W sobotnie popołudnie na scenie na lanckorońskim rynku odbyło się przesłuchanie zespołów, a wieczorem w Gminnym Ośrodku Kultury w trakcie XXIV Lanckorońskich Spotkań z Kulturą Łowiecką miał miejsce Benefis Marka Piotra Krzemienia z okazji 60 lat pracy twórczej. Wójt Tadeusz Łopata wręczył benefisantowi dyplom uznania dla jego wkładu w rozwój kultury i turystyki na terenie Gminy Lanckorona.

 

W niedzielne przedpołudnie na lanckorońskim rynku została odprawiona Msza Hubertowska dla braci myśliwskiej, ich rodzin oraz mieszkańców Lanckorony. W uroczystej Mszy świętej uczestniczyły poczty sztandarowe braci myśliwskiej, a wspaniałą oprawę liturgii zapewniły pięknie odegrane melodie myśliwskie. Po zakończonej liturgii rozpoczął się koncert laureatów, który oficjalnie otworzył Wójt Tadeusz Łopata wraz z władzami koła myśliwskiego. Myśliwskie melodie rozbrzmiewały na lanckorońskim ryku do późnego popołudnia.

 

Całemu wydarzeniu towarzyszyła VI Giełda Kolekcjonerska na lanckorońskim rynku. Wystawcy oferowali akcesoria związane z myślistwem, antyki, obrazy i inne ciekawe przedmioty.