Aktualności
dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania

Wójt Gminy Lanckorona informuje, że rozpoczęto przyjmowanie wniosków na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny budynków i lokali mieszkalnych.

Wnioski o udzielenie dofinansowania są przyjmowane przez sołtysów wsi, którzy dokonują wpisu daty i godziny zgłoszenia. O dofinansowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Mieszkańcy zainteresowani pozyskaniem dofinansowania do wymiany pieców zobowiązani są do zapisania się na listę, dostępną u Sołtysów oraz pobrania i złożenia wniosku, o udzielenie dotacji na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny budynków i lokali mieszkalnych wraz z załącznikami:

  1. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością,
  2. Dokumenty potwierdzające możliwość realizacji zadania zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie: pozwolenie na budowę ( kserokopie pozwolenia – oryginał do wglądu lub kserokopie zgłoszenia – oryginał do wglądu przy składaniu wniosku).

Złożone wnioski podlegać będą weryfikacji w zakresie spełnienia wymagań określonych w Regulaminie. Dotacje przyznawane są w kolejności składanych kompletnych wniosków, aż do wyczerpania środków zabezpieczonych w budżecie Gminy Lanckorona na dany rok kalendarzowy. Pozytywna weryfikacja wniosku będzie podstawą do zawarcia umowy o dotację pomiędzy Wnioskodawcą, a Gmina Lanckorona.

 

Mieszkańcy Gminy Lanckorona ubiegający się o dofinansowanie w 2021 roku zobowiązują się do rozliczenia dotacji na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania do 30 listopada 2021 roku na załączniku nr 2 do Regulaminu – stanowiącym wniosek o rozliczenie dotacji na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny budynków i lokali mieszkalnych w Gminie Lanckorona wraz z załącznikami:

  1. Kopie faktur lub rachunków (oryginał do wglądu) potwierdzających poniesione wydatki na demontaż starego źródła ciepła, zakup i montaż proekologicznego systemu ogrzewania. Potwierdzenie zapłaty faktur i rachunków (przelew bankowy lub potwierdzenie zapłaty gotówką)
  2. Zaświadczenie o trwałym demontażu starego źródła ciepła i zamontowaniu nowego źródła ciepła (zawierające informacje: termin i liczba trwale wyłączonych palenisk lub likwidacja kotłowni na paliwo stałe starej generacji, informacja o mocy w kW zdemontowanego i zainstalowanego źródła ciepła, sporządzone przez uprawnionego przedsiębiorcę dokonującego wymiany systemu ogrzewania)
  3. Dokument potwierdzający złomowanie starego źródła ciepła – formularz przyjęcia odpadów metali winien zawierać (datę wystawienia dokumentu, dane osobowe osoby przekazującej odpad, rodzaj odpadu, masę odpadu, pieczęć i podpis przedsiębiorcy przyjmującego odpad)
  4. W przypadku montażu kotła gazowego – kserokopię warunków technicznych na dostawę gazu wydaną przez zakład gazowniczy lub kserokopię umowy sprzedaży gazu.
    Dotacja w wysokości 5000 zł jednak nie więcej nią kwota poniesionych i udokumentowanych kosztów.

 

Ważna informacja:

 

W ramach wszystkich realizowanych programach warunkiem uzyskania dotacji jest trwała likwidacja pieca węglowego – nie ma możliwości pozyskania dotacji na wymianę np. starego pieca gazowego na nowy kocioł gazowy, dotacja nie obejmuje pracy wykonanych przed zawarciem umowy.