Aktualności
76. Tour de Pologne UCI World Tour przemknął przez Jastrzębię i Lanckoronę

W sobotę 3 sierpnia 2019r. przez teren Gminy Lanckorona przejechał 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Mimo przelotnych opadów deszczu przy trasie wyścigu w Jastrzębi i na lanckorońskim rynku zebrała się pokaźna grupa kibiców, żeby cieszyć się tym wielkim sportowym świętem. Najpierw pojawiła się kolumna samochodów sponsorskich, z których rozdawano gadżety do kibicowania. Następnie na lanckorońskim rynku mogliśmy zobaczyć dyrektora wyścigu Pana Czesława Langa, który zatrzymał się, żeby porozmawiać z Wójtem Tadeuszem Łopatą. Wybitny kolarz i organizator Tour de Pologne zelektryzował publiczność mówiąc, że od strony Jastrzębi zbliża się dwuosobowa ucieczka, w której jest polski i francuski zawodnik i to właśnie wśród nich rozegra się walka o lanckorońską premię górską. Czesław Lang pozdrowił również wszystkich zgromadzonych kibiców kolarstwa i powiedział, że tak jak w zeszłym roku i tym razem pięknie w Lanckoronie jest pięknie.

 

W niedługim czasie po odjeździe dyrektora wyścigu dwuosobowa ucieczka kolarzy wjechała na lanckoroński rynek, gdzie Premię Górską TAURON Polska Energia IV kat. zdobył Francuz Charlesa Planet, zawodnik Grupy Novonordisk, której barwy reprezentują zawodnicy chorzy na cukrzycę.

 

Kilka minut później przez rynek przemknął peleton pozostałych kolarzy, tak jak i w zeszłym roku na kibicach duże wrażenie zrobiła niesamowita prędko kość rozwijana przez kolarzy. Peleton odjechał ul. 3 Maja, a następnie pomknął w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Szczególne podziękowania należą się Inspektorowi Adamowi Draganowi z Urzędu Gminy Lanckorona oraz strażakom z OSP Lanckorona i OSP Jastrzębia za należyte zabezpieczenie trasy przejazdu i czuwanie nad bezpieczeństwem zgromadzonych kibiców.

 

Zapraszamy do obejrzenie relacji, od 15 minuty wjazd do Jastrzębi, następnie podjazd pod Lanckoronę , premia na rynku i wyjazd z Lanckorony:

 

https://sport.tvp.pl/43616685/kolarstwo-76-tour-de-pologne-1-etap-krakow-krakow?fbclid=IwAR2koNXcyNoI0kw2W6FFgh_5_ln8YLsMUdKlPoBz5qUjTzDtBsJyVo8qpcU