Aktualności
Będą pieniądze na remont ważnego odcinka drogi w Lanckoronie.

Gmina Lanckorona otrzymała promesę na remont drogi. Lanckorona – Łaśnica – Ostrowiec.

 

W piątek 10 – 03 w Starostwie Powiatowym w Wadowicach odbyło się spotkanie w trakcie, którego samorządowcy odebrali promesy gwarantujące rządowe dotacje na remonty dróg.  Promesy osobiście wręczył Wójtom Lanckorony i Spytkowic Wojewoda Małopolski Józef Pilch.

Uzyskane środki zostaną wykorzystane na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

 

Uroczyste przekazanie miało miejsce w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Obecny był starosta wadowicki Bartosz Kaliński a także radni i przedstawiciele poszczególnych gmin oraz liczni dziennikarze.
Lanckorona i Spytkowice to już prawie ostatnie dwie gminy powiatu wadowickiego, które otrzymały pieniądze na remont zniszczonych dróg i mostów  na swoim terenie.

 

Gmina Lanckorona otrzyma fundusze w wysokości 300 000 zł na „Remont drogi gminnej K470151 Lanckorona – Łaśnica – Ostrowiec”.

 

Natomiast Spykowice 140 000 zł na zadanie pn. „Odbudowa mostu na Potoku Spytkowickim w ciągu drogi gminnej nr K470288 w miejscowości Spytkowice ul. Sosenki.

 

To dobry czas dla Gminy Lanckorona otrzymane fundusze pozwolą na zrealizowanie pewnych założeń, o które ubiegałem się od dawna. Siedem lat czekałem na ten ostatni odcinek drogi. Teraz w końcu będę mógł go zrealizować – powiedział Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata.
W najbliższym roku na terenie Gminy Lanckorona będą prowadzone remonty nawierzchni oraz inne prace związane utrzymaniem dróg.

 

Media o wydarzeniu.
http://www.mamnewsa.pl/newsy,16361-wadowice–sucha-beskidzka–kety-pieniadze-dla-gmin-na-remonty-drog
http://powiatlive.pl/gospodarka/17963-wojewoda-rozdal-promesy
http://wadowiceonline.pl/biznes/9321-wojewoda-wreczyl-promesy-na-remonty-w-lanckoronie-i-spytkowicach

(zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Wadowicach)