Aktualności
rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w szkołach na terenie Gminy Lanckorona

4 września 2023 r. we wszystkich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Wójt Tadeusz Łopata, jak co roku uczestniczył w pierwszym spotkaniu z uczniami w szkołach w Izdebniku, Lanckoronie i Jastrzębi.

 

W trakcie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego Wójt wręczył także akty nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli.

 


 

1. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk o Niepodległość Polski  w Izdebniku

 

4 września br. Wójt Tadeusz Łopata na zaproszenie Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Izdebniku Teresy Łabędź uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024 w izdebnickiej podstawówce.

 

Nowy rok szkolny rozpoczął się od mszy św. w trakcie, której ks. dziekan Andrzej Gawenda, proboszcz Parafii pw. św. Małgorzaty, Dziewicy i Męczennicy przypomniał, że nauka to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także kształtowanie charakteru.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie wszystkich przywitała Pani Dyrektor oraz wspólnie zaśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie klasy VII złożyli kwiaty pod izdebnickim obeliskiem upamiętniającym mieszkańców Izdebnika, którzy ponieśli śmierć w trakcie działań wojennych w czasie trwania II wojny światowej.

 

W swoim wystąpieniu Wójt przypomniał, jak ważne dla niego są wszelkie inwestycje związane z oświatą oraz wręczył Pani Katarzynie Mentel pracującej w ZS w Izdebniku akt nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

 

Pani Dyrektor Łabędź zwróciła się do najmłodszych uczniów pierwszej klasy, których powitała w szkolnych murach oraz do uczniów ósmej klasy, przed którymi egzaminy i wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Na zakończenie zaapelowała do wszystkich uczniów o wytężoną pracę od pierwszego dnia szkoły – trzymamy kciuki!

 


 

2 . Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego  w Lanckoronie

 

4 września br. Wójt Tadeusz Łopata na zaproszenie Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie Mirosława Gajewskiego uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024 w lanckorońskiej podstawówce.

 

Nowy rok szkolny rozpoczął się od mszy św. w kościele w Lanckoronie. Wójt Tadeusz Łopata wyszedł na spotkanie uczniom wracającym po mszy św. do szkoły i wspólnie z nimi przeszedł na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczeń prowadzący apel złożył Dyrektorowi szkoły meldunek, wprowadzono poczet sztandarowy i wszyscy zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, a Dyrektor Gajewski przywitał Wójta, uczniów i rodziców.

 

W związku z przypadającą 1 września br. 84. rocznicą wybuchu II wojny światowej delegacja uczniów złożyła znicze pod pomnikiem „Wiara i Wolność” przy lanckorońskim cmentarzu.

 

W swoim wystąpieniu Wójt wspomniał o poszukiwaniu dofinansowania na planowany remont szkoły oraz wręczył dwóm nauczycielom pracującym w SP w Lanckoronie akty nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Pani Dominika Kruk i Pan Andrzej Gajewski przed całą społecznością szkolną odebrali z rąk Wójta akty potwierdzające uzyskanie awansu zawodowego.

 

Pan Dyrektor wyraził nadzieję, że wszyscy uczniowie są wypoczęci i pełni zapału do nauki w nowym roku szkolnym – trzymamy kciuki i wierzymy, że tak jest!

 


 

 

3. Szkoła Podstawowa im. Konfederatów Barskich  w Jastrzębi

 

4 września br. Wójt Tadeusz Łopata na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Konfederatów Barskich w Jastrzębi Edyty Woźniak uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024, które po raz pierwszy odbyło się na sali gimnastycznej. Tradycyjnie zaraz na wstępie wprowadzono sztandar szkoły oraz zaśpiewano hymn państwowy. Wszyscy zgromadzeni byli pozytywnie zaskoczeni powitalną akademią zaprezentowaną przez uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego.

 

Nowy rok szkolny rozpoczął się od mszy św. w kościele w Lanckoronie wspólnej dla uczniów podstawówek z Lanckorony i Jastrzębi.

 

W swoim wystąpieniu Wójt wspomniał postać śp. Dyrektora Pawła Kołodzieja oraz wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego dla Pani Anny Jeziorskiej.

 

Pani Dyrektor zachęcała wszystkich uczniów do nauki od samego początku zajęć oraz wyraziła nadzieję, że w tym roku rozwiną się jakieś sportowe talenty dzięki oddanej do użytku sali gimnastycznej – trzymamy za to kciuki!

 

 

 

Wręczając akty nadania awansu zawodowego nauczycielom Wójt Tadeusz Łopata podkreślał, że dla niego szczególnie ważne jest, aby wręczać stopnie nadania awansów zawodowych na forum szkolnym, aby docenić pracę nauczycieli, którą wkładają w zdobycie kolejnego stopnia awansu zawodowego.