Aktualności
relacja z jarmarku wielkanocnego w Lanckoronie

W ostatni weekend na lanckorońskim rynku odbył się Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie pod patronatem honorowym Wójta Tadeusza Łopaty. W związku z tym, że partnerem jarmarku było Województwo Małopolskie w niedzielę Lanckoronę odwiedził Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, który uczestniczył we mszy św. w lanckorońskim kościele, a następnie podziwiał palmy wielkanocne biorące udział w tradycyjnym konkursie. W trakcie wizyty w kościele ks. Rafał Cinal podziękował Panu Marszałkowi za grant na renowację obrazu św. Anny Samotrzeć.

 

Oficjalnego przywitania Pana Marszałka dokonał pod Muzeum im. Antoniego Krajewskiego w Lanckoronie Wójt Tadeusz Łopata w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Pana Ryszarda Frączka, Dyrektor GOK Pani Małgorzaty Dziadkowiec oraz gościa jarmarku etnografa Pani Krystyny Reinfuss-Janusz. Przy okazji wizyty w Lanckoronie Pan Marszałek podziękował Wójtowi za dobrą współpracę.

 

Pogoda zdecydowanie nie dopisała i sprawdziło się powiedzenie, że w marcu, jak w garncu, ale wszyscy, którzy odwiedzili przez weekend jarmark mogli nabyć świąteczne ozdoby czy zdrowe przetwory. Dużą popularnością w niedzielę cieszyła się degustacja tradycyjnej zupy chrzanówki i innych specjałów wielkanocnych przygotowanych przez Stowarzyszenie Siedlisko Skawinki. Na najmłodszych czekały zajęcia z instruktorkami GOKu, na których powstawały krepinowe kogutki.

 

„Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i uczestnikom Jarmarku Wielkanocnego w Lanckoronie. Cieszę się niezmiernie, że po raz kolejny partnerem wydarzenia odbywajacego się na terenie gminy było Województwo Małopolskie.” – mówi Wójt Tadeusz Łopata.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Wielkanocnego Jarmarku w Lanckoronie.

 

#lubiemalopolske

#WojewództwoMałopolskie

#WojewodztwoMalopolskie