Aktualności
Gmina Lanckorona zdobyła II miejsce w konkursie turystyczne skarby małopolski, III edycja 2021

28 października 2021 r. na oświęcimskim zamku Małopolska obchodziła Światowy Dzień Turystyki.

 

 

Jednym z punktów spotkania było rozstrzygnięcie III edycji konkursu Turystyczne Skarby Małopolski – lista laureatów —> kliknij tutaj. Organizatorem konkursu było Województwo Małopolskie i Małopolska Organizacja Turystyczna, a celem było wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych miejsc i ofert turystycznych w Małopolsce.

 

W kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” Gmina Lanckorona rywalizowała z 17 innymi kandydatami. Jak napisali organizatorzy konkursu: „w ramach tej kategorii brane były pod uwagę miejscowości oraz gminy odznaczające się bogatymi walorami turystycznymi. Kandydatów w tej kategorii wyróżniła wyjątkowość terenu, ciekawe dziedzictwo kulturowe, historyczne lub przyrodnicze, obecność atrakcji turystycznych, dbałość o estetykę krajobrazu, propozycje udogodnień dla turystów, a także gościnność i przychylność mieszkańców względem turystów.”

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że Gmina Lanckorona zajęła II miejsce w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna”. Tak wspaniała lokata była możliwa dzięki głosom oddanym przez mieszkańców i sympatyków Gminy Lanckorona w internetowym głosowaniu oraz dzięki ocenie Kapituły Konkursowej.

 

Nagrodę z rąk Pani Marszałek Iwony Gibas odebrał – w zastępstwie Wójta –  Przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek w trakcie uroczystej gali, która miała miejsce 28 października 2021 r. na Zamku w Oświęcimiu. Dzień później nagroda została przekazana na ręce Wójta.

 

 

W ramach nagrody Gmina Lanckorona wraz z laureatami w poszczególnych kategoriach zostanie objęta zintegrowaną kampanią promocyjną, która będzie realizowana w 2022 r. przez Małopolską Organizację Turystyczną – współorganizatora konkursu.

 

Wspomniana kampania promocyjna obejmie m.in.:

 

a) konferencję prasową, podczas której zostaną ogłoszeni laureaci oraz wyróżnieni w Konkursie,
b) publikację zawierającą prezentację laureatów oraz wyróżnionych w Konkursie, jako przykład dobrych praktyk w zakresie kreowania atrakcyjnej oferty turystycznej, która dystrybuowana będzie, m.in. w punktach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej oraz publikowana będzie w wersji elektronicznej na regionalnym portalu turystycznym visitmalopolska.pl,
c) sesję zdjęciową, z której zdjęcia zostaną wykorzystane przez Organizatora i Współorganizatora konkursu w ramach prowadzonych przez nich działań promocyjnych; wykonane w ramach sesji zdjęcia zostaną także przekazane laureatom oraz wyróżnionym w Konkursie do ich dyspozycji,
d) film promocyjny prezentujący laureatów Konkursu,
e) uczestnictwo laureatów Konkursu w wybranych jednych krajowych targach turystycznych, na których stoisko promocyjne organizować będzie Małopolska Organizacja Turystyczna – uczestnictwo obejmuje udział w ladzie na stoisku promocyjnym Małopolski oraz możliwość dystrybucji własnych materiałów promocyjnych laureatów Konkursu,
f) prezentacja na miejscu laureatów Konkursu podczas wizyty studyjnej organizowanej przez Współorganizatora,
g) promocję laureatów oraz wyróżnionych w Konkursie na regionalnym portalu turystycznym visitmalopolska.pl oraz w aplikacji mobilnej VisitMalopolska,
h) promocję laureatów oraz wyróżnionych w Konkursie w mediach społecznościowych Współorganizatora.

 


 

Urząd Gminy Lanckorona zgłosił do udziału w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski” całą gminę, jako miejsce, które jest chętnie wybierane przez turystów. W ostatnich latach nie tylko urokliwe uliczki Lanckorony, rynek i zamek przyciągają turystów, ale także pozostałe miejscowości: Izdebnik, Jastrzębia, Skawinki i Podchybie, które coraz częściej są wybierane przez turystów np. jako miejsca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu (tj. aktywność rowerowa, spacery czy nordic walking).

Pragnę podkreślić, że zdobycie przez naszą gminę II miejsca jest sukcesem nas wszystkich – mieszkańców i sympatyków naszej gminy.

Dziękuję Wam, za każdy oddany głos w tegorocznym plebiscycie. Takie wyróżnienie wiele znaczy i motywuje do dalszej pracy.

 

Wójt Gminy Lanckorona

/-/

Tadeusz Łopata