Aktualności
bezpłatne zwiedzanie zamku w dn. 6-7 kwietnia br.

Już w najbliższy weekend 6 i 7 kwietnia w godz. 10:00-16:00 będzie można po raz pierwszy zwiedzić zrewitalizowany lanckoroński zamek.

 

Dodatkowo dla zainteresowanych będzie możliwość zwiedzania z przewodnikiem w sobotę i w niedzielę o godz. 10:00, 12:00 i 14:00.

 

W sobotę 6 kwietnia br. o godz. 10:00, 12:00 i 14:00 po ruinach zamkowych będzie oprowadzał prof. Zbigniew Mirek – mieszkaniec Gminy Lanckorona, erudyta, znawca historii lokalnej, Przewodniczący nieformalnej Rady ds. zamku działającej przy Wójcie Tadeuszu Łopacie. Pan prof. dysponuje szeroką wiedzą na temat historii zamku i dziejów konfederacji barskiej tak silnie związanej z tym miejscem.

 

W niedzielę 7 kwietnia br. naszym przewodnikiem o godz. 10:00, 12:00 i 14:00 będzie dr inż. architekt Krzysztof Wielgus – pracownik Politechniki Krakowskiej, autor licznych prac badawczych i koncepcyjno-projektowych związanych z zespołami fortecznymi m.in. w Krakowie, Przemyślu, Zamościu, Tyńcu i Lanckoronie. Pan doktor Wielgus jest fascynatem architektury militarnej i dysponuje ogromną wiedzą o fortyfikacjach na zamku w Lanckoronie.

 

Dodatkowo na zamku w weekend będą również przedstawiciele firmy konserwatorskiej wykonującej prace na zamku oraz badacze architektury.

 

Zwiedzanie zamku w dniach 6-7 kwietnia br. jest bezpłatne zarówno dla zwiedzających indywidualnie, jak i grupowo. Zwiedzanie z przewodnikiem jest również bezpłatne.

 

Zapraszamy!