Aktualności
zapalenie światełek na choince na lanckorońskim rynku

W sobotę 18 grudnia 2021 r. punktualnie o godz. 16:00 zapalono światełka na lanckorońskiej choince, którą ubrały wspólnie kilka dni wcześniej przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i seniorzy z Klubu Senior+. Z inicjatywą zapalenia światełek wyszedł Wójt Tadeusz Łopata, który pod choinką powiedział, że ma nadzieję na to, że właśnie tworzy się nowa tradycja gromadzenia się mieszkańców na rynku i uroczystego zapalania lampek choinkowych. Wójt oświadczył również, że od nowego roku będzie starał, aby w Lanckoronie przywrócono co najmniej jeden dzień targowy. Wszystkim zgromadzonym wieczorem pod choinką zagrała Gminna Orkiestra Dęta, a zapalenia lampek dokonali najmłodsi, którzy przyszli z rodzicami pod choinkę.

 

To wydarzenie było częścią I Lanckorońskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który organizował Wójt wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury we współpracy z krakowskim oddziałem terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, którego Dyrektor Pani Janina Burzyńska wraz ze swoją Zastępczynią Panią Iwoną Ciećko uczestniczyła również w otwarciu jarmarku.

 


Wójt składa serdeczne podziękowania OSP Lanckorona wraz z Prezesem Józefem Godulą za ubranie choinki w światełka oraz za czuwanie nad bezpieczeństwem zgromadzonych w czasie zapalania światełek.