Aktualności
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W IZDEBNIKU I W LANCKORONIE

W czwartek 21 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół w Izdebniku odbył się apel, na który zaproszono Wójta Gminy Lanckorona Tadeusza Łopatę.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia Wójtowi kwiatów przez przedstawiciela samorządu uczniowskiego w podziękowaniu za troskę i opiekę nad szkołą. Opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. A. Oleksy podziękowała również za współpracę w ciągu całego roku szkolnego.

 

Następnie Wójt wręczył listy gratulacyjne uczniom, którzy zdobyli wysokie miejsca w konkursach kuratoryjnych i ich opiekunom:

– Adamowi Palarskiemu – finaliście konkursu historycznego „Na Polu Chwały… – Damy i Kawalerowie Virtuti Militari i Krzyża Walecznych w walce o niepodległość i granice II Rzeczypospolitej”  i opiekunowi p. Joannie Adaszek

 – Markowi Michelis – finaliście konkursu informatycznego „Od algorytmu do programu” i opiekunowi p. Wojciechowi Ćwiękale

 – Maksymilianowi Krawczykowi –  finaliście Małopolskiego Konkursu  Humanistycznego i opiekunom p. Iwonie Radoń i Magdalenie Pojnar.

 

W dalszej części rozdano nagrody w matematycznym konkursie Kangur, w konkursie przyrodniczym Świetlik oraz w szkolnych konkursach.

 

 

 

Piątek 22 czerwca 2018 r. był szczególnym dniem dla wszystkich uczniów, po raz ostatni przed wakacjami usłyszeli wtedy szkolny dzwonek.

 

Wójt Tadeusz Łopata na zaproszenie Dyrekcji oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lanckoronie uczestniczył w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w lanckorońskiej szkole. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Mirosław Gajewski, który przywitał wszystkich gości, a szczególnie uczniów, dla których dzisiejszy dzień to ukoronowanie całego roku szkolnego. Bardzo ważnym momentem było przekazanie sztandaru szkolnego nowemu pocztowi sztandarowemu przez opuszczających mury szkolne absolwentów. Artystycznym aspektem uroczystości było zatańczenie poloneza przez absolwentów oraz występ dzieci z młodszych klas podstawówki.

 

Wójt Tadeusz Łopata podziękował nauczycielom za całoroczny trud pracy, Dyrekcji za dobrą współpracę z organem prowadzącym szkołę czyli z gminą. Wójt podkreślił również, że sprawy edukacji są dla niego szczególnie ważne i dokłada on wszelkich starań, żeby poprawić warunki nauczania w szkołach naszej gminy.

 

Wójt wyróżnił trójkę uczniów: Arkadiusza Skupnia  ucznia klasy VI, Szymona Florka z klasy VII i Wojciecha Łopatę z klasy III gimnazjum, którzy zostali laureatami i finalistami XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Przy tej okazji Wójt skierował  gorące podziękowania do nauczycielki historii Pani Barbary Kowalskiej, która włożyła ogrom pracy w przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

 

W trakcie apelu pożegnano opuszczającego lanckorońską parafię ks. Marka Ślęczkę. Wójt również jemu podziękował za posługę, którą pełnił w Lanckoronie.

 

Rozdanie świadectw i nagród rozpoczęło się od wręczenia świadectw tegorocznym absolwentom Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie, którzy przed opuszczeniem murów szkolnych uroczyście przysięgali być dobrymi obywatelami oraz godnie reprezentować jako absolwenci swoją szkołę.