Aktualności
ZAJĘCIA PATRIOTYCZNE DLA DZIECI W OŚRODKU OHP W LANCKORONIE

Uczniowie VI klasy Szkoły Podstawowej w Lanckoronie wraz z Panią Wicedyrektor Józefą Bucką uczestniczyli w zajęciach pt. „Biało – Czerwoni”. Zajęcie poprowadzone były przez uczestników 6-5 Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Lanckoronie, którzy przeprowadzili je pod kierunkiem Pani Kierownik Internatu Kamili Łopaty w ramach realizacji konkursu „Aktywność – dobry wybór”.

 

W nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestnicy Ośrodka zorganizowali zajęcia patriotyczne, których celem było dostarczenie informacji na temat hymnu i barw narodowych. Uczniowie przemieszczając się po ośrodku rozwiązywali kolejne zadania. Z pomocą uczestników poradzili sobie doskonale z krzyżówką i testem. Każdy z nich wykonał też narodową kokardę oraz otrzymał ulotkę z informacjami utrwalającymi treści patriotyczne zawarte na zajęciach.

 

Na zakończenie uczestnicy zaprosili gości na słodki poczęstunek, który przygotowali na zajęciach praktycznej nauki zawodu. Poprzez dobrą zabawę uczestnicy chcieli przekonać swoich kolegów, że hymn i biało-czerwone barwy oznaczają dumę i wolność.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.