Aktualności
XXIV złaz samorządowców w budzowie

Międzynarodowy Złaz Samorządowców to coroczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich. W sobotę 31 sierpnia 2019 r. odbyła się już po raz 24, a gospodarzem była Gmina Budzów. Celem złazu jest tworzenie wśród wspólnoty samorządowej przyjaznej atmosfery, integracja społeczności lokalnej oraz zachęcenie do aktywnego spędzenia wolnego czasu i uprawiania turystyki. Każdego roku współorganizatorem i gospodarzem złazu jest jedna z czternastu gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, zeszłorocznym gospodarzem złazu była Gmina Lanckorona.

 

Uczestnicy złazu przemierzyli trasy wytyczone przez przewodnika górskiego, które kończyły się na miejscu złazu czyli na boisku sportowym w Budzowie, gdzie o godz.14-tej na została odprawiona Msza Święta w intencji uczestników złazu oraz mieszkańców gmin przynależnych do Stowarzyszenia.

 

W tym roku Gminę Lanckorona na złazie reprezentował Wójt Tadeusz Łopata wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek, Radna Gminy Lanckorona Krystyna Miska, Sołtys Lanckorony Józef Wypartowicz, członkowie Gminnej Rady Seniorów i uczestnicy Klubu Senior+ oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie naszej gminy i mieszkańcy.

 

Po zakończonej Mszy Świętej uczestnicy złazu rozpoczęli spotkanie integracyjne. W trakcie spotkania obyły się liczne konkursy na najbardziej rozśpiewaną gminę, najliczniejszą grupę złazową oraz najliczniejszą rodzinę uczestniczącą w złazie. Wyłoniono także najstarszego oraz najmłodszego uczestnika złazu.

 

Miło nam poinformować, że Gmina Lanckorona została II najliczniejszą grupą na złazie, a Pani Janina Bernecka z Izdebnika była najstarszą kobietą na złazie.

 

W roku 2020 gospodarzem jubileuszowego XXV Międzynarodowego Złazu Samorządowców będzie Gmina Lipnica Wielka.

 

 

Relacja z trasy, którą pokonała grupa z Lanckorony: