Aktualności
XXII Międzynarodowy Złaz Samorządowców

Międzynarodowy Złaz Samorządowy to coroczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich. Celem złazu jest tworzenie wśród wspólnoty samorządowej przyjaznej atmosfery, integracja społeczności lokalnej oraz zachęcenie do aktywnego spędzenia wolnego czasu i uprawiania turystyki.

Każdego roku współorganizatorem i gospodarzem złazu jest jedna z czternastu gmin należacych do Stowarzyszenia.

XXII Międzynarodowy Złaz Samorządowców odbył się 26 sierpnia 2017 roku .Gospodarzem imprezy była gmina Zembrzyce.

Uczestnicy złazu z gminy Lanckorona przemierzyli dwie trasy, a mianowicie:

– jedna grupa – trasę ID Skawinki-Chełm-Starowidz -długość ok.10 km,

– druga grupa – trasę z Rynku w Zembrzycach na Starowidz-długość trasy ok. 3 km.

Uczestnicy złazu przemierzyli trasy wiodące niewielkimi wzniesieniami Pasma Chełmu w północnej części Beskidu Makowskiego na szczyt Starowidz (534 m.n.p.m.) z ktorego rozciąga się piękna panorama na Beskidy z Babią Górą i Jezioro Mucharskie.

O godz.14-tej na szczycie góry Starowidz została odprawiona Msza Święta w intencji uczestników złazu oraz mieszkańcow gmin przynależnych do Stowarzyszenia.

Po zakończonej Mszy Świętej uczestnicy złazu zeszli na spotkanie integracyjne, które zorganizowane zostało na boisku LKS ” Garbarz” w Zembrzycach. W trakcie spotkania obyły się liczne konkursy na najbardziej rozśpiewaną gminę, najliczniejszą grupę złazową oraz najliczniejszą rodzinę uczestniczącą w złazie. Z gminy Lanckorona była to rodzina Kozików.Wyłoniono także najstarszego oraz najmłodszego uczestnika złazu.

W roku 2018 gospodarzem XXIII Międzynarodowego Złazu Samorządowców będzie gmina Lanckorona.