Aktualności
Wyróżnienia dla uczniów z zespołu szkół w Lanckoronie

DYPLOMY I ZAŚWIADCZENIA W RĘKACH UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKÓŁ W LANCKORONIE

– LAUREATÓW I FINALISTÓW KONKURSÓWW Zespole Szkół w Lanckoronie uczniowie, którzy uzyskali najwyższe lokaty w konkursach otrzymali już zaświadczenia i dyplomy potwierdzające zdobyte laury.

Karolina Piwowar – laureatka XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864 Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego- za wolność Wasza i Naszą”.

Karolina jest uczennica kl. IIIa gimnazjum. Wybiera się do V LO w Krakowie. Trzymamy kciuki.

Warto nadmienić, że jej starszy kolega, Bartek Hawrylczyk, też wielokrotny finalista i laureat historycznych konkursów, jest już uczniem kl. I tego prestiżowego liceum.

Elżbieta Bąk – została finalistką konkursu historycznego „Prezydentowi Rzeczypospolitej … będę bezwzględnie posłuszny”. W 70. rocznicę śmierci Władysława Raczkiewicza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1939-1947.

Ela jest uczennicą kl. II gimnazjum. Już w zeszłym roku była finalistką Konkursu historycznego „Ani na chwilę nie złożyliśmy broni…” Polacy w walce podczas II wojny światowej 1939-1945.

Szymon Florek – laureat XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864 Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego- za wolność Wasza i Naszą”.

Szymek jest uczniem kl. VI szkoły podstawowej. Już od klasy IV daje dowody umiłowania historii, szlifuje wiedzę i ma znaczne osiągnięcia.

Elżbieta Pisz – zajęła I miejsce w XXIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach”. Została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Fantazje kwiatowe” oraz zajęła I miejsce w XIX Małopolskim Konkursie Plastyczno – Etnograficznym „Wycinanka Wystrzyganka Ludowa”.

Ela jest uczennicą kl. IIIb gimnazjum i jej talent plastyczny potwierdzają liczne dyplomy, które na zdjęciu prezentuje.

Sandra Chmielewska – zajęła I miejsce w XXIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach”.

Sandra jest uczennicą klasy I b. Życzymy jej kolejnych sukcesów.

Drużyna w składzie: Burdek Klaudia, Godula Julia, Klimowska Julia i Malina Sabina zajęła I miejsce w konkursie międzygminnym „I Ty możesz zostać ratownikiem” .

Teraz dziewczyny zgłosiły swój udział w V Mistrzostwach Pierwszej Pomocy i już 8 czerwca jadą do Krakowa. Trzymamy kciuki!