Aktualności
„WSPÓLNE KOLĘDOWANIE” W JASTRZĘBI

7 stycznia 2018 r. w Domu Kultury w Jastrzębi odbyło się „Wspólne kolędowanie”, którego organizatorem było Stowarzyszenie „3 Wionki” w Jastrzębi. Zaproszeni specjalnie na tą okazję Zespół Regionalny „Sami Swoi” z Przytkowic oraz przedstawiciele Orkiestry Dętej z Lanckorony (mieszkańcy Jastrzębi) wprowadzili magiczny świąteczny klimat i skutecznie zachęcili do wspólnego kolędowania.Swoją obecnością zaszczycili także Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Lanckorona i sołtys Jastrzębi Ryszard Frączek oraz przedstawicielki Stowarzyszenia „Lanckoronianki”.W trakcie spotkania został rozstrzygnięty „Konkurs na Najlepsze Ciasto Świąteczne” zorganizowany ramach projektu „Poznajemy Lokalne Przysmaki” współfinansowanego przez LGD „Gościniec 4 żywiołów” w ramach przedsięwzięć promocyjnych i aktywizujących mieszkańców LGD „Gościniec 4 żywiołów”, którego organizatorem było grupa nieformalna „Miłośnicy Lokalnych Przysmaków 2”, a partnerami Stowarzyszenie „3 Wionki” w Jastrzębi.Jury konkursu dokonało oceny 22 ciast biorąc pod uwagę wygląd i smak ciasta i przyznało:
I miejsce Magdalenie Berneckiej za „Dzisiejszą Zimę”
II miejsce Natalii Kowalskiej za „Buchtę orzechową”
III miejsce Barbarze Kowalskiej za „Snikersa”

 
Wyróżnienia:
Dorocie Węgreckiej- Wójcik za „Ciasto Świąteczne Marchewkowe z Bakaliami”
Małgorzacie Dziadkowiec z rodziną za „Łącki Przekładaniec”
Zofii Klimowskiej z rodziną za „Pawi Ogon”
Przyznano także 6 Specjalnych Nagród Jury dla:
Haliny Fus za „Kruche Cynamonki”
Agaty Przybycień za „Czarny Las”
Justyny Mieczyńskiej za „Murzynek z nutą piernika”
Zuzi Bieli za „Pijoka”
Weroniki Dziadkowiec za „Snikersa”
Zofii Fraczek za „Piernik”.


Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział oraz drobny upominek.
Wszystkie ciasta zgłoszone do konkursu można było degustować podczas wspólnych śpiewów. Jakoby nie było zbyt słodko, organizatorzy zaserwowali sycący bigos ze swojskim chlebem.
Warto wspomnieć, że „Wspólne kolędowanie” było organizowane przez stowarzyszenie już drugi raz z nadzieją, że stanie się to coroczną tradycją.