Aktualności
wręczenie promes z programów rządowych dla Lanckorony

29 kwietnia 2021 r. Wójt Tadeusz Łopata uczestniczył we wręczeniu promes z programów rządowych: Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pięknych wnętrzach Dworu w Stryszowie – Oddziału Zamku Królewskiego na Wawelu promesy dla samorządów z terenu Powiatu Wadowickiego wręczał Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. W uroczystości uczestniczyli również Poseł Filip Kaczyński oraz Starosta Wadowicki Eugeniusz Kurdas.

 

 

Powiat wadowicki podobnie jak inne powiaty w naszym województwie otrzymał środki, aby mógł się rozwijać. Pamiętajmy, że te pieniądze niejako trafią do kieszeni lokalnych firm, którym najczęściej zlecane są prace w ramach danej inwestycji. W dobie pandemii to wielka pomoc dla samorządów, ratowanie miejsc pracy i dbałość o bezpieczeństwo Mieszkańców regionu. To także ogromne wsparcie dla gmin górskich, czerpiących swoje dochody z turystyki w powiecie wadowickim. Razem jesteśmy silniejsi – zwłaszcza wobec takich wyzwań, jakie postawiła przed nami pandemia – mówi Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

 

– Gratuluję Państwu dobrze przygotowanych wniosków. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego stawia na duże inwestycje, ale nie zapomina o mniejszych miejscowościach, gminach i powiatach. Na tym polega idea zrównoważonego rozwoju – zaznacza Wojewoda.

 

To rekordowy czas dla polskich samorządów i rekordowy czas również dla samorządu wadowickiego. W ciągu kilku minionych miesięcy do samorządów powiatu wadowickiego trafiło 120 mln zł rządowego wsparcia. Takiego dofinansowania do tej pory nie było. Te środki trafiają do wszystkich samorządów. Gratuluję beneficjentom i dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz Panu Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie – mówi poseł Filip Kaczyński.

 

 

Przypomnijmy, że Gmina Lanckorona otrzymała dwie dotacje:

  1. w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich – 1 483 602 zł
  2. w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 1 100 000 zł

 

 

Więcej o inwestycjach, które mają zostać zrealizowane w ramach tych programów w Gminie Lanckorona —> kliknij tutaj oraz kliknij tutaj