Aktualności
wielkie święto sportu – tour de pologne w gminie lanckorona

4 sierpnia 2018 roku przez Gminę Lanckorona przejechał peleton kolarzy biorących udział w 75. Tour de Pologne. Kolarze ok. godz. 17 wjechali na teren gminy od strony Jastrzębi, następnie kierowali się drogą powiatową na lanckoroński rynek, gdzie rozegrana została premia specjalna.

 

Na kibiców, którzy przybyli na lanckoroński rynek czekało miasteczko kolarskie PKN Orlen, w którym wszyscy chętni mogli otrzymać biało-czerwone gadżety do kibicowania kolarzom w trakcie przejazdu. Animatorki z Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie malowały twarze w biało-czerwone barwy. Dla dzieci był przygotowany specjalny kącik, gdzie mogły się bawić. Atmosfera była wręcz piknikowa, ponieważ na lanckoroński rynek docierali kibice całymi rodzinami. Kibice dopisali na całej trasie wyścigu: w Jastrzębi aktywnie kibicowali sportowcy oraz mieszkańcy, również w Lanckoronie mieszkańcy zgromadzili się przy trasie przejazdu.

 

Przed przejazdem peletonu przez lanckoroński rynek przejechała kolumna sponsorska i Dyrektor Wyścigu Czesław Lang, którzy zatrzymał się, żeby porozmawiać z Wójtem Tadeuszem Łopatą. Gminna Orkiestra Dęta zagrała specjalnie dla Dyrektora Wyścigu marsza, a wśród zgromadzonych kibiców rozeszła się informacja, że od strony Jastrzębi wjedzie do Lanckorony najpierw ucieczka 4 kolarzy, a następnie dopiero dotrze peleton – ta informacja podgrzała emocje na rynku do czerwoności.

 

Kolarz Michał Paluta z Grupy CCC pierwszy minął metę premii specjalnej na lanckorońskim rynku i wraz z 3 kolarzami pomknął ul. 3 Maja w kierunku Brodów. Po dłuższej chwili przez lanckoroński rynek przemknął peleton pozostałych kolarzy. Niesamowita prędkość zrobiła na kibicach piorunujące wrażenie.

 

Wójt Tadeusz Łopata wręczył w Krakowie na mecie I etapu Tour de Pologne premię specjalną Michałowi Palucie, kolarzowi Grupy CCC, który na mecie w Krakowie powiedział: „Dziś chciałem zabrać się w ucieczkę. Celem było zdobycie koszulki górala i to się udało. Dodatkowo wygrałem Premię Specjalną w Lanckoronie, więc mogę powiedzieć, że chyba nie mogło być lepszego początku. To dla nas bardzo ważne, by dobrze wypaść w Tour de Pologne i każdego dnia będziemy chcieli się pokazać z dobrej strony”. (źródło: http://www.tourdepologne.pl)

 

Wójt Tadeusz Łopata spotkał się na mecie I etapu Tour de Pologne z Premierem Mateuszem Morawieckim i Wojewodą Małopolskim Piotrem Ćwikiem.

 

 

Szczególne podziękowania należą się strażakom z OSP Lanckorona i OSP Jastrzębia za należyte zabezpieczenie trasy przejazdu i czuwanie nad bezpieczeństwem zgromadzonych kibiców.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: