Aktualności
Wielka Piłka w Lanckoronie.  Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lanckorona (foto relacja)

Prawie 100 uczestników, kibice, przedstawiciele gminy, dziennikarze to wszystko w pierwszej edycji Turnieju o Puchar Wójta Lanckorony z udziałem dzieci. W sobotę 13 sierpnia br. w Lanckoronie został rozegrany turniej piłkarski w kategoriach wiekowych żaków, orlików i młodzików dzieci i młodzieży, klasy (3-4) oraz (5-6). Turniej zorganizowany został w ramach zajęć profilaktycznych „zagospodarowania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży” przy współudziale Gminy Lanckorona.

W zawodach wzięły udział drużyny z Lanckorony, Izdebnika, Skawinek oraz Jastrzębi. Zawody rozpoczęły się o godz. 8.00 rano i trwały do godz. 13.00. Duże słowa uznania i podziękowania w kierunku rodziców i trenerów skierował Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata – „To w dużej mierze wasza zasługa, że udało się zorganizować takie zawody. My ze swej strony jako gmina mogliśmy sprawdzić się organizacyjnie, wy natomiast daliście serce i swój czas. Mam nadzieję, że spotkamy się tutaj za rok bo chyba warto zwłaszcza dla tych dzieciaków zorganizować ten turniej po raz drugi”.

Zwycięzcami w kategorii wiekowej młodzików po dramatycznej serii rzutów karnych została drużyna ze Skawinek, drugie miejsce zajął zespół z Jastrzębi, a trzecie miejsce zdobyła drużyna z Lanckorony.

W innych kategoriach wiekowych (orlików i żaków) najlepszymi drużynami okazały się zespoły ze Skawinek, Jastrzębi i Izdebnika.

Należy podkreślić, że w turnieju brało udział po kilka drużyn z okolicznych sołectw. Najmniejszą liczbę zawodników wystawił natomiast Izdebnik.

Na zakończenie zawodów zostały wręczone puchary oraz okolicznościowe dyplomy, a dla najbardziej zaangażowanych graczy i drużyn nagrody w postaci piłek. W uroczystym zakończeniu turnieju brali udział Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata oraz Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Frączek.