Aktualności
Ważny Komunikat Powiatowej Komendy Policji w Wadowicach

Dotyczy mieszkańców Gminy Lanckorona oraz  miejscowości położonych na terenie powiatu Wadowickiego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach  poszukują sprawców włamań do kilku domów w budowie do których doszło w ostatnim okresie czasu na terenie powiatu wadowickiego m. in w Stanisławiu Dolnym, Lanckoronie, Świnnej Porębie, Babicy i Witanowicach.

Policja prowadzą poszukiwania sprawców włamań, weryfikuje dowody i ślady zebrane na miejscu przestępstwa, jednocześnie  apeluje do osób, które posiadają ważne informacje, mogące pomóc w ustaleniu personaliów sprawców o kontakt Komenda Powiatowej Policji w Wadowicach pod numer telefonu 33 872 92 00  lub najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 997.

W specjalnym komunikacie czytamy:

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców, aby zwracali uwagę na wszelkie podejrzane zdarzenia:

– zaparkowane w rejonach posesji obce , nieznane pojazdy,

– osoby budzące podejrzenie , przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji

– osoby wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami ( czy jest sąsiad, kiedy wróci, itp. sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego

Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się jakiejś osoby może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy dojdzie już do włamania, ale także w celu zapobieżenia takiemu zdarzeniu. Swoje spostrzeżenia można również zgłaszać dzielnicowemu.

   

  Policja apeluje aby nie zostawiać swoich mieszkań bez nadzoru.