Aktualności
Warsztaty dziennikarskie w Jastrzębi

We wtorek 10 kwietnia w Szkole Podstawowej w Jastrzębi odbyły się warsztaty dziennikarskie, prowadzone przez P. Alicję Wielgus, redaktorkę portalu Jagielloński24.pl. Spotkanie miało na celu przygotowanie uczestników do przeprowadzenia wywiadów z najstarszymi mieszkańcami miejscowości Jastrzębia.

Po części teoretycznej obejmującej charakterystykę wywiadu jako formy wypowiedzi odbyły się ćwiczenia, na których uczestnicy mogli wykorzystać nowo zdobytą wiedzę. W przerwie uczestnicy zostali ugoszczeni ciastem i kawą przez Panie ze stowarzyszenia „3 Wionki”. Pod koniec spotkania uczestnicy zostali przydzieleni do przyszłych rozmówców. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć w niedzielę, 22 maja w Domu Kultury w Jastrzębi podczas „Wieczoru Bajania”, kiedy to ukaże się publikacja z treścią przeprowadzonych wywiadów.

Warsztaty realizowane były w ramach projektu „Jastrzębia jakiej nie znacie” współfinansowanego przez LGD Gościniec 4 żywiołów, a realizowanego przez Społeczny Komitet Rozwoju Szkoły Podstawowej. Partnerami w projekcie jest Szkoła Podstawowa w Jastrzębi oraz Stowarzyszenie „3 Wionki” w Jastrzębi.