Aktualności
VI spotkanie wspólnoty parafialnej w Izdebniku

W sobotę 11 stycznia 2020 r. w Domu Strażaka w Izdebniku odbyło się VI Spotkanie Wspólnoty Parafialnej. W spotkaniu zorganizowanym przez ks. proboszcza Adama Gawendę uczestniczył Wójt Tadeusz Łopata, Radni Rady Gminy z Izdebnika, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Kania, Dyrektor Zespołu Szkół w Izdebniku Teresa Łabędź, Wicedyrektor Zespołu Szkół w Izdebniku Kornelia Maślanka – Gołąb, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku Marta Kochman oraz mieszkańcy tworzący wspólnotę skupioną wokół izdebnickiej parafii.

 

W trakcie spotkania uczestnicy Koła Teatralnego z Zespołu Szkół w Izdebniku zaprezentowali jasełka pt. „Książę pokoju”, które przygotowali pod kierunkiem Pani Agnieszki Kosek i Pani Małgorzaty Kucały. Scena należała do młodych aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali powierzone im role. Piękna scenografia i kostiumy aktorów zwracały uwagę, a „taniec diabłów” w pałacu Heroda i „taniec aniołów” przy szopce zrobił na widzach niesamowite wrażenie. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.

 

Na scenie wystąpiła także schola z Izdebnika, którą opiekuje się Pani Anna Oremus. Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Izdeniku również zaprezentowały przedstawienie jasełkowe. Dla zgromadzonych mieszkańców zagrała również Orkiestra Dęta przy OSP Izdebnik.

 

Wójt Tadeusz Łopata w swoim przemówieniu zauważył, że najważniejszą rzeczą we wspólnocie jaką tworzą wszyscy mieszkańcy gminy, a o której się zapomina, jest wzajemny szacunek:  w rodzinach, w relacjach sąsiedzkich, w szkołach, w życiu publicznym. Szacunek – jak mówił – jest podstawą każdej wspólnoty, od parafialnej po wspólnotę gminną.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.