Aktualności
Szkoła w Lanckoronie świeci odblaskowym przykładem!

 

Jak co roku szkoła w Lanckoronie przystąpiła do Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła, którego ideą jest propagowanie bezpieczeństwa na drodze, szczególnie poprzez zachęcanie do noszenia odblasków. W ramach konkursu wszyscy uczniowie zaopatrzeni są w kamizelki oraz elementy odblaskowe, które chętnie noszą w drodze do i ze szkoły a szczególnie o zmroku. Organizowanych jest również szereg szkolnych konkursów i akcji, takich jak konkurs plastyczny, w którym uczniowie przedstawiają właściwe zachowania na drodze, konkurs na najciekawsze hasło promujące noszenie odblasków, konkurs wiedzy o ruchu drogowym. W tym roku mogliśmy również zaobserwować najnowsze trendy w modzie odblaskowej, gdyż uczniowie klasy VII przygotowali pokaz mody odblaskowej. Uczniowie starszych klasy przypominają młodszym kolegom o właściwym zachowaniu na drodze oraz o tym jak ważne jest noszenie odblasków, prezentując dla nich scenki sytuacyjne.

 

Także otoczenie przypomina nam o trwającej w szkole  odblaskowej akcji, gdyż przyozdobione w odblaski zostały również szkolne gazetki. Błyszczą kamizelki i inne odblaskowe gadżety w klasach i na korytarzach, które się do nas uśmiechają i o bezpieczeństwie na drodze przypominają;)

 

 

W ramach akcji Odblaskowa Szkoła przeprowadzona została kontrola odblaskowa, w której uczniowie w nagrodę za sumienne noszenie odblasków otrzymali smaczne łakocie.

 

W tym roku gościliśmy Pana Wójta Tadeusza Łopatę podczas szkolnego dnia odblasków, który obdarował naszych uczniów odblaskowymi opaskami.

 

 

Aby promować bezpieczeństwo na drodze oraz zachęcać wszystkich do noszenia odblasków co roku odbywa się także odblaskowy pochód. Z kolorowymi odblaskowymi transparentami oraz instrumentami, w odblaskowych strojach uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami idą w pochodzie ulicami Lanckorony. Uczniowie wykrzykują odblaskowe sloganki-rymowanki promując noszenie odblasków  – kolorowych pasków. Jest odblaskowo, głośno i wesoło. Uczniowie świecą przykładem i kolejny raz pokazują, że szkoła w Lanckoronie odblaski ma i o bezpieczeństwo na drodze dba!