Aktualności
ślubowanie pierwszoklasistów w szkole podstawowej w Lanckoronie

3 lutego 2021 r. uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie złożyli uroczyste ślubowanie.

 

 

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i zaśpiewania hymnu narodowego, następnie Dyrektor Mirosław Gajewski oddał scenę pierwszoklasistom, którzy tanecznym krokiem poloneza wkroczyli do sali gimnastycznej. Uczniowie pierwszej klasy wystąpili w programie artystycznym, w którym pokazali czego się uczą w szkole. Po jego zakończeniu delegacja starszych uczniów powitała pierwszaków w gronie uczniów, a Dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Pierwszoklasiści otrzymali legitymacje i pamiątkowe dyplomy.

 

Wójt Tadeusz Łopata podziękował wychowawczyni za przygotowanie pięknego programu artystycznego, a nowopasowanym uczniom życzył powodzenia w dalszym zgłębianiu wiedzy. Zauważył również, że dzięń pasowania na uczniów to święto całej lokalnej społeczności, ponieważ szkoła ma olbrzymi wpływ na kształt nowych pokoleń i dalsze losy naszej Ojczyzny. Uczniowie zostali obdarowani przez Wójta przyborami szkolnymi, a przedstawiciele rodziców i starszych uczniów również wręczyli im prezenty z tej pięknej okazji.