Aktualności
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W SKAWINKACH

27 października miało miejsce uroczyste pasowanie na uczniów pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Skawinkach.  15 uczniów pierwszej klasy pod kierunkiem wychowawczyni pani Katarzyny Stankiewicz przygotowało krótki program artystyczny, a zgromadzeni rodzice oraz szkolni koledzy z zainteresowaniem oglądali występujących pierwszoklasistów. Na zaproszenie pani Dyrektor Anny Gibas przybył również Wójt Tadeusz Łopata.

 

Dzieci złożyły najpierw uroczyste ślubowanie, a następnie pani Dyrektor Anna Gibas pasowała każdego z pierwszoklasistów na ucznia dotykając ich ramion wielkim ołówkiem. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, a rodzice wręczyli swoim dzieciom pamiątkowe medale, które mają przypominać, że są już uczniami szkoły podstawowej.

Tradycyjnie już Wójt Tadeusz Łopata wręczył wszystkim nowopasowanym drobne upominki, wśród których najważniejszą rzeczą były światełka odblaskowe. Kwestia bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły jest szczególnie ważna – podkreślał Wójt, który życzył nowym uczniom wytrwałości i realizacji swoim marzeń.

Miłym akcentem na koniec było złożenie życzeń imieninowych dla Wójta przez uczniów i Dyrekcję szkoły.

To było ostatnie pasowanie na uczniów w szkołach na terenie naszej gminy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia.