Aktualności
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W SKAWINKACH

W czwartek 25 października 2018r. 14 uczniów Szkoły Podstawowej w Skawinkach złożyło uroczyste ślubowanie i stało się pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej. W tej ważnej dla uczniów, rodziców i dyrekcji szkoły uroczystości wziął udział Wójt Tadeusz Łopata.

 

Pierwszoklasiści pod opieką Pani Zofii Chorąży przygotowali program artystyczny, w którym wykazali się znajomością podstaw arytmetyki, składania wyrazów z sylab, symboli państwowych Rzeczypospolitej Polskiej, zasad ruchu drogowego i podstaw angielskiego – słowem pokazali, że bez problemu poradzą sobie z obowiązkami szkolnymi.

 

Aktu uroczystego pasowania na uczniów dokonała pani Dyrektor Anna Gibas w towarzystwie pani Wicedyrektor Elżbiety Chorąży. Kolejną niespodzianką dla dzieci były drobne upominki wręczone przez Wójta. Rodzice zadbali o piękny wystrój sali i poczęstunek dla dzieci w tym wyjątkowym dniu, a dla samych pierwszoklasistów przygotowali pamiątkowe medale i rożki ze słodkościami. Następnie Wójt podziękował dzieciom i pani wychowawczyni za tak znakomity występ oraz wyraził nadzieję, że dzieci będą z entuzjazmem uczęszczać do szkoły. Wójt podziękował w tym miejscu również za reelekcję oraz podkreślił, że sprawy edukacji od samego początku są mu szczególnie bliskie.

 

Miłym akcentem kończącym wizytę Wójta w szkole w Skawinkach było wręczenie kwiatów przez przedstawicieli pierwszej klasy. Dzieci wraz z rodzicami i dyrekcją złożyły Wójtowi życzenia z okazji ponownego wyboru na urząd wójta oraz życzenia imieninowe.