Aktualności
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W JASTRZĘBI I IZDEBNIKU

13 października w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej 8 uczniów pierwszej klasy SP w Jastrzębi złożyło uroczyste ślubowanie. Ta ważna dla życia szkoły uroczystość została połączona z obchodami Dnia Nauczyciela.


Dyrektor SP w Jastrzębi Katarzyna Nicpoń zaprosiła do wzięcia udziału w tym wydarzeniu przedstawicieli gminy Lanckorona: Wójta Tadeusza Łopatę, Przewodniczącego Rady Gminy Ryszarda Frączka oraz Dyrektora Zespół Obsługi Placówek Oświatowych Zbigniewa Małeckiego.


Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu państwowego, następnie pani Dyrektor Katarzyna Nicpoń przywitała wszystkich zgromadzonych: dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich zaproszonych gości. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej, którzy pod opieką pani wychowawczyni Elżbiety Chorąży przygotowali krótki występ nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów i otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Wójt Tadeusz Łopata życzył im powodzenia i wytrwałości na drodze rozpoczętej edukacji. Wręczył im również symboliczne upominki wśród, których były odblaski, aby dzieci bezpiecznie pokonywały drogę do szkoły i bezpiecznie wracały do domów.


Z okazji dnia Edukacji Narodowej Wójt złożył na ręce pani Dyrektor Katarzyny Nicpoń kwiaty i życzenia dla całego grona pedagogicznego. Życzył wszystkim nauczycielom satysfakcji z pracy oraz szacunku od podopiecznych, podkreślając wagę pracy nauczyciela dla wychowania przyszłych pokoleń. Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Frączek również wręczył kwiaty pani Dyrektor oraz całemu gronu pedagogicznemu składając przy tym również życzenia z okazji święta nauczycieli.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.


 

17 października uroczyste pasowanie na uczniów pierwszej klasy przeżywali pierwszoklasiści ze Izdebnika. Był to wyjątkowy dzień zarówno dla 39 uczniów jak i ich rodziców. Na zaproszenie dyrekcji ZS w Izdebniku Wójt Tadeusz Łopata uczestniczył w tym ważnym dla lokalnej społeczności wydarzeniu.


Uczniów, rodziców i zaproszonych gości powitała pani Wicedyrektor Teresa Łabędź, a następnie oddała głos wychowawczyniom dwóch pierwszych klas pani Ewie Kuchcie i Magdalenie Profic, które przygotowały krótki program artystyczny wraz ze swoimi podopiecznymi. Po jego zakończeniu nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania, a następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na ucznia.


Po zakończeniu pasowania na uczniów głos zabrał Wójt Tadeusz Łopata. Życzył nowopasowanym uczniom wytrwałości i zapewniał, że gmina jako organ prowadzący szkołę będzie dokładać wszelkich starań do polepszenia warunków nauki dzieci w szkole oraz po raz kolejny zapewnił, że kwestie związane z edukacją są dla niego bardzo ważne. Wszyscy uczniowie pierwszych klas otrzymali od Wójta symboliczne prezenty na dobry początek ich przygody z edukacją, wśród nich znalazły się odblaski, które pozwolą być dzieciom widocznymi na drodze do i ze szkoły.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.