Aktualności
ślubowanie I klasy w szkole podstawowej im. konfederatów barskich w Jastrzębi

W środę 13 października 2021 r. 5 uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Konfederatów Barskich w Jastrzębi złożyło uroczyste ślubowanie i tym samym zostało oficjalnie przyjętych do społeczności uczniowskiej.

 

W zastępstwie Wójta w tym ważnym dla całej szkoły dniu uczestniczył Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lanckoronie Pan Zbigniew Małecki, a gościem honorowym była emerytowana Pani Dyrektor Rozalia Godulska. Uroczystą akademię związaną z przyjęciem pierwszoklasistów w szeregi uczniowskiej braci poprzedził krótki program artystyczny związany z przypadającym 14 października Dniem Edukacji Narodowej, po którym uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły symboliczne upominki.

 

Uczniowie pierwszej klasy musieli udowodnić, że są godni uzyskać miano ucznia i nie być już „żółtodziobami”, którymi chciała uczynić ich zła wróżka. Po odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez dobra wróżkę mogli złożyć uroczyste ślubowanie pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Anny Łapy.

 

Po złożonym ślubowaniu przyszedł czas na pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan Dyrektor Paweł Kołodziej. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Wójt Tadeusz Łopata jak co roku ufundował dla pierwszoklasistów kolorowe odblaski. Ten wyjątkowy dzień zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem dzieci, rodziców, nauczycieli i Dyrektora szkoły.

 

Uczniowie i opiekun Samorządu Uczniowskiego wręczyli na ręce Pana Dyrektora Małeckiego upominek i podziękowania dla Wójta Tadeusza Łopaty jako przedstawiciela organu prowadzącego szkołę.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze ślubowania pierwszoklasistów w Jastrzębi.