Aktualności
rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w gminie lanckorona

W poniedziałek 2 września 2019 r. w całym kraju rozbrzmiały dzwonki szkolne zwiastujące rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Dla uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy nowy rok szkolny rozpoczął się od Mszy św. odprawionych w kościołach parafialnych w Lanckoronie, w Skawinkach i w Izdebniku, po których uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkół podstawowych, gdzie dyrektorzy uroczyście rozpoczęli nowy rok szklony.

 

Wójt Tadeusz Łopata uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębi. Jest to szczególny rok dla całej społeczności szkolnej, ponieważ rozbudowywany jest właśnie budynek szkolny oraz nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora, którym został Pan Paweł Kołodziej. Uroczystość rozpoczęło wspólne wykonanie hymnu narodowego, następnie starsze dzieci zaprezentowały wiersze patriotyczne nawiązujące do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, a młodsze przedstawiły „powrót z wakacji”. Cała społeczność uczniowska powitała serdecznie uczniów I klasy. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Wójt Tadeusz Łopata, który przedstawił nowego dyrektora oraz zwrócił uwagę na wartości patriotyczne, które powinna wpajać uczniom szkoła oraz na rolę rodziców w kształceniu dzieci.

 

Nowy Dyrektor został przywitany przez Przewodniczącą Społecznego Komitetu Rozwoju Szkoły Podstawowej w Jastrzębi Panią Małgorzatę Dziadkowiec wraz z przedstawicielami rodzicami, a ustępująca Pani Dyrektor Katarzyna Nicpoń wręczyła nowemu Dyrektorowi symboliczny ołówek.

 

 

Wójt Tadeusz Łopata uczestniczył także w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Lanckoronie. Dyrektor Mirosław Gajewski powitał wszystkich uczniów i rodziców, którzy przyszli razem z dziećmi rozpocząć nowy rok szkolny. Wójt życzył wszystkim uczniom wytrwałości i jak najlepszych wyników w nauce w nowym roku szkolnym.

 

 

Wójt Tadeusz Łopata został również zaproszony na rozpoczęcie roku szkolnego w 6-5 Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie. Kierownik Ośrodka Pani Marcelina Tyrpa – Opyrchał na wstępie podziękowała Wójtowi za jego zaangażowanie w pomoc dla jej podopiecznych oraz przekazała podziękowania za pomoc w organizacji XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Do pięknych podziękowań został dołączony album z pracami pokonkursowymi. Wójt życzył młodzieży wytrwałości w pracy w nowym roku szkolnym.