Aktualności
Remont Pomieszczeń w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zakończony

Petenci obsługiwani będą w komfortowych warunkach.

16 lutego 2017 roku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lanckoronie zostały oddane do użytku po gruntownym remoncie pomieszczenia biurowo-socjalne. Korzystać z nich będą petenci oraz pracownicy GOPS.

W otwarciu świeżo wyremontowanych biur wziął udział Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata wraz z Sekretarzem Gminy Teresą Florek, Skarbnikiem Gminy Barbarą Miską oraz Kierownikiem Referatu Inwestycji i Rozwoju Marią Turek.

W przekazaniu pokoi uczestniczył również Ks. Proboszcz Parafii w Lanckoronie Jan Bobrek, który zgodnie z tradycją dokonał poświęcenia wszystkich pomieszczeń, a także przekazał pracownikom GOPS obraz z motywem Świętej Rodziny z Dzieciątkiem Jezus.

Całość inwestycji miała na celu poprawę obsługi petentów. Do tej pory pracownicy i mieszkańcy korzystający z usług GOPS mieli do dyspozycji cztery pomieszczenia i niewielki aneks kuchenny. Teraz po remoncie do dyspozycji będzie ich siedem.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dzięki tym zmianom będzie mógł wykonywać swoją pracę w odpowiednich warunkach, a mieszkańcy obsługiwani będą szybciej i bardziej komfortowo.

W pomieszczeniach będą znajdowały się biura do obsługi petentów pomocy społecznej, w tym między innymi pomieszczenia pracowników socjalnych, referat świadczeń rodzinnych, zasiłku dla opiekuna, zasiłku opiekuńczego, a także referat świadczeń wychowawczych. Dodatkowo w GOPS znajduje się punkt obsługi funduszu alimentacyjnego.

Prace remontowe zostały wykonane w całości ze środków własnych Gminy Lanckorona.

Obecnie pomieszczenia spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa.