Aktualności
relacja ze „wspólnego kolędowania” w jastrzębi

5 stycznia 2020 roku w Domu Kultury w Jastrzębi odbyło się „Wspólne Kolędowanie” zorganizowane przez Stowarzyszenie „3 Wionki” w Jastrzębi. Było to już czwarte tego typu wydarzenie organizowane co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenie, w którym wzięli udział mieszkańcy i sympatycy Jastrzębi, w tym goście specjalni Wójt Gminy Lanckrona Tadeusz Łopata, Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Frączek oraz ksiądz Michał Hans. W tym roku kolędowanie uświetnił zaproszony przez stowarzyszenie Zespół Regionalny „Cieślica”.

 

W trakcie wydarzenie został także rozstrzygnięty konkurs na „Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową” zorganizowany przez Stowarzyszenie „3 Wionki” we współpracy ze Społecznym Komitetem Rozwoju Szkoły Podstawowej w Jastrzębi. Konkurs polegał na stworzeniu przez rodzinę szopki, której elementy miały być wykonane własnoręcznie. Głównymi celami konkursu było podtrzymywanie tradycji wykonywania bożonarodzeniowych szopek i integracja członków rodziny przy wspólnie realizowanym projekcie.

 

Wójt Tadeusz Łopata pragnie podziękować Stowarzyszeniu „3 Wionki” za wspaniałą organizację spotkania, a tym samym kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania w Jastrzębi.