Aktualności
Relacja z V Biegu Lucka

V Bieg Lucka odbył się w tym roku w formie challenge’u. Udział był bezpłatny, a większość pucharów została ufundowana przez Wójta Gminy Lanckorona, pod którego honorowym patronatem odbył się również tegoroczny bieg. Pozostała część pucharów została opłacona przez Urząd Gminy Stryszów, a stali sponsorzy pokryli koszt wyrobu medali.

 

W dniach od 4 lipca do 9 sierpnia zawodnicy mieli możliwość przebiegnięcia wybranej trasy Biegu Lucka z odpowiednią aplikacją mierzącą czas i dystans.  Jak wiemy głównym elementem imprezy są biegi oraz marsz Nordic Walking na górze Chełm. Puchar na Najlepszą zawodniczkę gminy Lanckorona otrzymała Pani Bożena Trąbka, a Najlepszym Zawodnikiem został Pan Tomasz Skupień, który też wygrał bieg na 14km.

 

W tym roku na podium stanęło kilka osób z naszych okolicznych gmin. Pan Mateusz Łaski mieszkaniec Skawinek wygrał bieg na 5km, Pan Konrad Kruk z Lanckorony zdobył drugie miejsce, natomiast Pan Daniel Suski z Wadowic uplasował się na trzecim miejscu. W rankingu kobiet na dystansie 5km, pierwsze miejsce zdobyła Pani Justyna Banaszak z Zakrzowa, drugie miejsce zajęła Pani Klaudia Kłaput z Wadowic, trzecie miejsce zostało zdobyte przez Panią Edytę Wąsowicz z Krakowa. W kategorii Nordic Walking zwycięztwo odniosły Panie ze Skawinek: I miejsce- Pani Małgorzata Rak, II miejsce- Pani Anna Śmiłek, III miejsce- Pani Elżbieta Chorąży. Wyniki długiego dystansu na 14km: I miejsce- Pan Tomasz Skupień (Skawinki), Pani Anna Luty- Legutko (Kraków), II miejsce- Pan Jan Wąsowicz (Kraków) , Pani Katarzyna Lasota- Kowalska (Kraków), III miejsce- Pan Micjał Skotniczny (Kraków), Pani Iwona Drummond (siostra Lucka).

 

Organizatorzy to: Stowarzyszenie im. Lucjana Chorążego, rodzina, przyjaciele i znajomi Lucka.

 

https://www.bieglucka.org/v-bieglucka-2020