Aktualności
relacja z koncertu „klenczon – poemat rockowy” na lanckorońskim rynku

25 września 2021 r. na lanckorońskim rynku miał miejsce koncert „Krzysztof Klenczon – poemat rockowy” w reżyserii Katarzyny Cygan, w którym główne role grali Marek Piekarczyk i Katarzyna Cygan. Przed koncertem organizatorzy zaprosili na scenę Wójta Gminy Lanckorona Tadeusza Łopatę, który przywitał wszystkich zgromadzonych. Koncert był multimedialnym show, w którym piosenki Krzysztofa Klenczona przeplatały się z fragmentami jego życiorysu i historii miłosnej dot. związku muzyka i jego żony Alicji. W trakcie koncertu ze sceny zabrzmiały największe hity autorstwa Klenczona: „Kwiaty we włosach”, „10 w skali Beauforta”, czy piosenka o szczególnym znaczeniu dla autora – „Biały krzyż”. Publiczność entuzjastycznie reagowała na kolejne utwory, a koncert zakończył się bisem. Po zakończeniu koncertu reżyserka muzycznego przedstawienia Katarzyna Cygan podziękowała za współpracę przy organizacji spektaklu m.in. Wójtowi Tadeuszowi Łopacie oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie Małgorzacie Dziadkowiec.

 

Wójt Gminy Lanckorona objął koncert honorowym patronatem, a jednym ze współorganizatorów koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie.

 

Wójt Gminy Lanckorona kieruje gorące podziękowania dla druhen i druhów z OSP Lanckorona, OSP Jastrzębia i OSP Łaśnica, którzy zapewniali bezpieczeństwo w obrębie rynku i przyległych ulic oraz byli przygotowani na świadczenie pomocy przedmedycznej, gdyby zaszła taka potrzeba. Pozostałe jednostki: OSP Izdebnik i OSP Skawinki były w stanie gotowości w razie potrzeby interwencji na terenie gminy.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.