Aktualności
przekazanie żołnierzom służącym na granicy polsko-białoruskiej kartek i upominków wykonanych przez uczniów

Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Marcin Siudziński jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przekazał  żołnierzom służącym na granicy polsko-białoruskiej kartki oraz wypieki przygotowane przez uczniów ze szkół z terenu Gminy Lanckorona. Żołnierze otrzymali również paczki przekazane przez władze wojewódzkie i samorządowe.

 

Porucznik Adam Trębacz przesłał w imieniu Dowódcy pułkownika Marcina Siudzińskiego i Żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej serdeczne podziękowania dla Wójta, dyrekcji szkół i uczniów szkół z terenu gminy za okazane wsparcie w postaci przekazanych darów dla służących na granicy polsko-białoruskiej.

 

„Bardzo się cieszę, że jeszcze przed świętami karki i upominki zdążyły dotrzeć do naszych dzielnych żołnierzy na granicy i mam nadzieję, że otrzymane wyrazy wsparcia od dzieci sprawiły, że święta spędzone z dala od najbliższych były łatwiejsze do przetrwania dla członków służb mundurowych broniących granicy państwa polskiego.” -mówi Wójt Tadeusz Łopata, dodając – „Bardzo dziękuję wszystkim uczniom ze szkół w Lanckoronie, Izdebniku, Jastrzębi i Skawinek, którzy wykonali kartki ze słowami otuchy i z życzeniami dla żołnierzy na granicy. Dziękuję również Dyrektorom, którzy koordynowali tę akcję u siebie w szkołach.” – kończy Wójt.

 

Materiał Radia Kraków —> naciśnij tutaj