Aktualności
Ponad 1000 pielgrzymów nocuje na terenie Gminy Lanckorona

To pierwszy w historii taki przypadek, że w jeden tydzień na terenie Gminy Lanckorona gości tylu pielgrzymów z całego świata. Wszystko związane oczywiście jest ze Światowymi Dniami Młodzieży. Noclegi znalazła tutaj młodzież z różnych zakątków europy i świata m. in. z Francji, USA.


Cała akcja wspierana jest przez Urząd Gminy Lanckorona, który wziął na siebie część obowiązków związanych z kwaterunkiem uczestników ŚDM. Większości są to placówki komunalne użyteczności publicznej rozlokowane na terenie gminy Lanckorona.


Wójt Gminy Tadeusz Łopata jest w bezpośrednim kontakcie z wydziałem kryzysowym urzędu Gminy gdzie wpływają wszystkie zawiadomienia dotyczące pobytu pielgrzymów.


Monitorujemy wszystko, co jest związane z pobytem uczestników Światowych Dni Młodzieży na terenie naszej Gminy jesteśmy dobrze przygotowani, aby sprostać tym wymaganiom to dla nas olbrzymie wyzwanie, ale także wyróżnienie.


Pielgrzymi nocują również w domach prywatnych kwaterach i pensjonatach. W czasie ich pobytu będą organizowane różnego rodzaju warsztaty, koncerty oraz wspólne czuwania modlitewne.


W ostatnią niedzielę do Lanckorony zawitali młodzi pielgrzymi z Francji. Nasza przepiękna miejscowość stała się ich przystankiem w drodze na spotkanie z Ojcem Świętym. Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie zorganizował młodzieży koncert zaprzyjaźnionej kapeli Hajduki z Zubrzycy oraz wystąpiła młodzież biorąca udział w projekcie „Taniec na miarę czasu”. Bardzo szybko nastąpiła integracja i wspólna zabawa. W całej imprezie pomagały Panie Lanckoronianki, które przygotowały poczęstunek dla wszystkich gości.