Aktualności
ponad 10 milionów złotych na inwestycje w gminie lanckorona

30 maja 2022 r. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wśród beneficjentów miejscowości z powiatu wadowickiego znalazła się także Gmina Lanckorona, która otrzymała w sumie 10 150 000 zł:

  • 4 750 000,00 zł na modernizację dróg na terenie gminy;
  • 5 400 000,00 zł na poprawę efektywności energetycznej 3 budynków gminnych: remizy OSP Lanckorona, remizy OSP Skawinki oraz budynku przy ul. 3 Maja 11, gdzie mieści się Gminny Zakłada Budżetowy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Biblioteka Publiczna i Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lanckoronie.

 

3 czerwca na wadowickim rynku w zastępstwie Wójta Dyrektor Zespołu Obsłgi Placówek Oświatowych w Lanckoronie odebrał promesę na powyższe inwestycje z rąk Panów Posłów Filipa Kaczyńskiego i Marka Polaka.

 

„Dofinansowanie uzyskane w II turze Programu Polski Ład w znaczący sposób wpłynie na plany gminy dot. remontów dróg. Bardzo ważne jest także ocieplenie budynków remiz w Skawinkach i w Lanckoronie oraz budynku Gminnego Zakładu Budżetowego – poprawa efektywności energetycznej tych budynków nie byłaby możliwa bez dotacji” – mówi Wójt Tadeusz Łopata.

 

6 czerwca 2022 r. w Wadowicach odbyło się także wręczenie promes w konkursie Zabytki Małopolski. Wręczenia promes dokonał Radny Sejmiku Wojewódzkiego Rafał Stuglik. Gmina Lanckorona otrzymała dotację w wysokości 40 000 zł na zadanie obejmujące opracowanie dokumentacji i projektu budowlanego dla cmentarza komunalnego w Lanckoronie.