Aktualności
Podziękowania za Organizację i pracę podczas Światowych Dni Młodzieży na terenie Gminy Lanckorona

Mieszkańcy Gminy Lanckorona,


dziś ze swej strony chciałbym złożyć na Wasze ręce szczególne podziękowania za Waszą pracę i poświęcenie podczas Światowych Dni Młodzieży.


W czasie tego wydarzenia, jakim były Światowe Dni Młodzieży na terenie naszej Gminy przebywało ponad 1000 (tysiąc) pielgrzymów zakwaterowanych w większości w domach prywatnych, szkołach oraz innych miejscach na terenie pięciu sołectw.


pielgrzymi


Ich pobyt łączył się z dużym wyzwaniem dla nas wszystkich nie tylko dla organizatorów tego wydarzenia, ale przede wszystkim dla naszych rodzin, które niejednokrotnie gościły pod swoim dachem pielgrzymów uczestników Światowych Dni Młodzieży.


Dlatego z tego miejsca, jako Wójt Gminy Lanckorona pragnę podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zdecydowali się podjąć to wyzwanie. Za ich wielki wkład w organizację tych dni na terenie Gminy Lanckorona. Jesteście Wielcy. Duchem, siłą i umysłem bez was nie udałoby się sprostać tym wyzwaniom.


Światowe Dni Młodzieży dobiegły końca mając nadzieję, że są one dla nas pewną nauką, jaka płynie ze słów Ojca Świętego Franciszka, który wielokrotnie powtarzał, że „siła jest w jedności i umiłowaniu bliźniego”.


Słowa te jak nigdzie indziej pasują do Was drodzy mieszkańcy Gminy Lanckorona. Dziś daliście świadectwo wiary, udowodniliście że pomoc drugiemu człowiekowi to nie tylko pusty frazes, ale namacalny dowód.


To historyczne wydarzenie nie pozwoli zapomnieć również o pracy, jaką włożyli w spokojny przebieg Światowych Dni Młodzieży wolontariusze, policjanci, strażacy (wszystkich jednostek OSP) służby medyczne, a także księża, siostry zakonne i młodzież. To właśnie Wam należy się wielkie uznanie i szacunek.


sdm


Chylę czoła przed Waszym poświęceniem, jestem dumny, że mam zaszczyt być gospodarzem takiej gminy, która ma tak duże zaplecze organizacyjne, a jej mieszkańcy są w stanie udowodnić, że można liczyć na ich pomoc w każdych okolicznościach.


Z całego serca dziękuję wam wszystkimPodpisano


Wójt Gminy Lanckorona

Tadeusz Łopata