Aktualności
POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W poniedziałek 4 września został zainaugurowany nowy rok szkolny w szkołach na terenie naszej gminy. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach poprzedziły Msze Św. w poszczególnych parafiach. We Mszy Św. celebrowanej w kościele parafialnym w Lanckoronie licznie uczestniczyły dzieci oraz młodzież szkolna, którym towarzyszyli rodzice. We wspólnej modlitwie brał udział także Wójt Tadeusz Łopata oraz dyrektorzy szkół i przedstawiciele grona pedagogicznego z Lanckorony i Jastrzębi.

W Szkole Podstawowej w Jastrzębi uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny poprowadziła Pani Katarzyna Nicpoń, która od 1 września 2017 r. objęła stanowisko dyrektora tej placówki. Nową Panią dyrektor uroczyście powitał Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lanckoronie pan Mirosław Gajewski i wszyscy uczniowie mieli również przyjemność gościć Wójta Tadeusza Łopatę na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Wójt życzył uczniom, jak i nauczycielom powodzenia i wytrwałości, ponieważ przed nimi 10 miesięcy pełnych wyzwań i pracy.