Aktualności
pierwsze urodziny gminnego żłobka w lanckoronie

1 lutego 2021 roku Wójt Tadeusz Łopata wraz z Dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lanckoronie Zbigniewem Małeckim odwiedzili Gminny Żłobek w Lanckoronie, który w tym dniu świętował rok działalności. To właśnie z inicjatywy Wójta powstał pierwszy gminny żłobek utworzony z pozyskanych środków z projektu MALUCH+.

 

Rok temu w okresie zimowym żłobek rozpoczął działalność. Początki nie były łatwe, ponieważ początek epidemii i związana z tym sytuacja nie zachęcały do zapisów. Jak wspomina Dyrektor Gminnego Żłobka Anita Podolak-Cholewa: „już po pierwszym miesiącu musieliśmy zawiesić zajęcia ze względu na panującą w kraju „narodową kwarantanne”, ale się nie poddawaliśmy, cały czas nasi opiekunowie byli w gotowości, aby wrócić do pracy. Podczas niemożności prowadzenia zajęć w żłobku, wspólnie z opiekunami codziennie przygotowywaliśmy zajęcia, piosenki, zabawy, które umieszczaliśmy na naszym profilu Facebook. Przetrwaliśmy i wróciliśmy z nadzieją i uśmiechem w maju do placówki. Znów mogliśmy prowadzić zajęcia i zabawy. W ciągu roku obchodziliśmy różnego rodzaju Święta ważne dla naszej małej społeczności. I tak dotarliśmy do dnia dzisiejszego, gdzie wspólnie z naszymi maluszkami oraz zaproszonymi gośćmi Panem Wójtem Tadeuszem Łopatą i Panem Dyrektorem ZOPO Zbigniewem Małeckim obchodziliśmy nasze 1-wsze urodziny .”

 

Wójt pogratulował Pani Dyrektor stworzenia od podstaw miejsca, w którym dzieci wspaniale się czują oraz życzył jej i całej kadrze realizacji wszystkich planów.

 

Oczywiście nie obyło się bez urodzinowego „Sto lat” odśpiewanego wraz z zaproszonymi gośćmi oraz okolicznościowego tortu. Wójt Tadeusz Łopata ufundował dla podopiecznych żłobka 2 koniki na biegunach, które od razu wzbudziły zainteresowanie dzieci.