Aktualności
Pielgrzymka VIA DELLA MISERICORDIA

9 marca o godz. 10 pod bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz pobłogosławił wyruszający do Rzymu konny rajd – pielgrzymkę VIA DELLA MISERICORDIA.
Jeźdźcy uczestniczący w tym rajdzie zorganizowanym z inicjatywy Włoskiej Federacji Jeździeckiej TREC ANTE pojadą Drogą Miłosierdzia prowadzącą przez: Polskę, Słowację, Austrię, Słowenię i Włochy.
Polski odcinek rajdu trwać będzie pięć dni i prowadzi z Krakowa przez Tyniec, Dróżki Kalwaryjskie, Lanckoronę, Toporzysko, Ludźmierz i dalej do Suchej Hory na Słowacji.
Na zakończenie drugiego etapu rajdu odbyło się w Lanckoronie ognisko, a następnego dnia rano po polowej mszy św. pod kaplicą Wniebowstąpienia Pańskiego odprawionej przez biorącego udział w rajdzie kapelana środowiska jeździeckiego księdza Adama Niwińskiego – Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata pożegnał wyruszających w dalszą drogę konnych pielgrzymów.

 

9 marca o godz 10 pod bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie Kardynał Metropolita Krakowski Stanisław Dziwisz pobłogosławił wyruszający do Rzymu Konny Rajd

 

Krakow

 

  Rajdowe konie w deszczu

rajdowe konie w deszczu jpg

 

Wieczorem w deszczu uczestnicy rajdu dotarli do Lanckorony

wieczorem w deszczu uczestnicy rajdu dotarli do Lanckorony

 

Msza polowa i dróżki

msza polowa     drozki

 

Wyjazd do Toporzysk 

wyjazd do Toporzysk