Aktualności
Od najbliższej soboty Powiat Wadowicki w „żółtej strefie”

Od najbliższej soboty (03.10) powiat wadowicki znajdzie się w tzw. żółtej strefie sanitarnej. To efekt coraz większej liczby potwierdzonych przypadków koronowirusa w naszym regionie.

 

Przypomnijmy. Od sierpnia br. rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w powiatach, w których wzrost zakażeń jest większy niż w pozostałych częściach Polski. Regiony objęte dodatkowymi obostrzeniami dzielą się na dwa obszary: żółty i czerwony – z różnym zakresem ograniczeń. W powiatach przypisanych do jednego z dwóch obszarów wprowadzono obostrzenia, które dotyczą m.in. obowiązku noszenia maseczek, organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu.

 

Aktualną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami przedstawia poniższa mapa.

 

 

W ostatnich dniach resort zdrowia zapowiedział zaostrzenie kryteriów klasyfikacji regionów do strefy czerwonej i żółtej oraz wprowadzenie nowych obostrzeń w poszczególnych strefach. Będą dotyczyły m.in. zasłaniania nosa i ust także na wolnym powietrzu, ograniczenia osób na weselach i innych zgromadzeniach.

 

Aktualne i szczegółowe wytyczne dotyczące obowiązujących obostrzeń można znaleźć na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

 

Więcej informacji związanych z epidemią koronawirusa m.in. tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus