Aktualności
„LEONARDO 2019”

25 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie miał miejsce gminny etap Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „LEONARDO 2019” organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich . W tym roku Zespół Szkół w Izdebniku reprezentowały : Emilia Światłoń, Paulina Wypartowicz i Karolina Mikstein. Szkołę Podstawową w Lanckoronie: Magdalena Maj, Weronika Matuła i Natalia Kasiarz. Jak co roku młodzież zmierzyła się z testem sprawdzającym wiedzę ogólną i najlepszymi w tych szrankach okazały się uczennice lanckorońskiej szkoły Magdalena Maj i Natalka Kasiarz, zajmując  egzekwo I miejsce. II miejsce przypadło uczennicy z Izdebnika Paulinie Wypartowicz.

 

Wójt Gminy Lanckorona Pan  Tadeusz Łopata ufundował i wręczył nagrody książkowe zwyciężczyniom, a dla wszystkich uczestniczek konkursu miał piękną edycję książki „Wszystko, co Polskę stanowi”.

 

Madzia i Natalka 10 maja br. pojadą na Słowację, gdzie będą reprezentować naszą szkołę i gminę w finale głównym konkursu „LEONARDO 2019”.