Aktualności
Lanckorona włącza się w ogólnopolską akcję pomocową dla producentów chryzantem

W piątek 13 listopada 2020 r. w wielu miejscach na terenie Gminy Lanckorona pojawiły się doniczki z chryzantemami. Dzięki zaangażowaniu Wójta Tadeusza Łopaty nasza gmina włączyła się do pomocy skierowanej do producentów chryzantem, którzy w tym roku przez epidemię i związane z tym zamknięcie cmentarzy nie mieli możliwości zbycia wyhodowanych specjalnie na Wszystkich Świętych kwiatów. Gmina Lanckorona za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała 250 sztuk doniczkowych chryzantem od ich producenta z niedalekich Tomic.

 

Kwiaty zostały rozdysponowane do wszystkich miejscowości w gminie dzięki pomocy: druhów z trzech jednostek OSP: OSP Lanckorona, OSP Skawinki oraz OSP Izdebnik. Do akcji po raz pierwszy został zaangażowany nowy samochód bojowy OSP Lanckorona, którym przyjechał Naczelnik OSP druh Józef Godula. W pomoc zaangażowali się także Przewodniczący Rady Gminy i jednocześnie Sołtys sołectwa Jastrzębia Ryszard Frączek, Kierownik Gminnego Zakładu Budżetowego w Lanckoronie Stanisław Madej wraz z pracownikami oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie Małgorzata Dziadkowiec wraz z pracownicami, które przystroiły kwiatami budynek GOK i lanckorońskiego Muzeum.

 

Zgodnie z dyspozycjami Wójta kwiaty trafiły do wszystkich miejsc pamięci w naszej gminie:

  • w Lanckoronie m.in.: pod pomnik „Wiara i Wolność”, pod tablice pamiątkowe na rynku i przy Urzędzie Gminy, pod obelisk papieski na rynku oraz pod kapliczkę konfederatów;
  • w Izdebniku m.in.: pod obelisk przy remizie, pod kapliczkę św. Walentego, pod kapliczkę św. Józefa;
  • w Skawinkach m.in.: pod kapliczkę „Dzwonek”, pod pomnik pod kościołem;
  • w Jastrzębi m.in.: pod wiejskie kapliczki.