Aktualności
Królewski Orszak w Lanckoronie to już tradycja

W Lanckoronie zgodnie z tradycją zorganizowany został już po raz piąty z udziałem mieszkańców gminy przemarsz Trzech Króli. Trasa prowadziła od kaplicy przy cmentarzu do Rynku w Lanckoronie. Tam też Melchior, Kacper i Baltazar złożyli symboliczne dary w Bożo-Narodzeniowej Szopce.

Mędrcy ze wschodu przybili do Lanckorony zgodnie z tradycją a prowadziła ich gwiazda betlejemska w pochodzie uczestniczyła również Gminna Orkiestra Dęta. W uroczystościach przy siarczystym mrozie uczestniczyli mieszkańcy Gminy Lanckorona, turyści, młodzież szkolona a także stowarzyszenia działające na terenie Gminy.

W orszaku wziął udział Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata oraz Radni Rady Gminy Lanckorona. Organizatorem wydarzenia była Rada Gminy Lanckorona wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Podczas przemarszu mieszkańcom towarzyszyły zwierzątka z mini zoo z Izdebnika.

Na zakończenie wszyscy mogli podziwiać scenę jasełkową ze Świętą Rodziną, pasterzami i oczywiście barwne postacie Trzech Króli. Orszak zakończył swój pochód przy szopce, która stoi na Lanckorońskim Rynku. Tam też wspólnie z kapelą, Hajduki’ z Zubrzycy odśpiewano kolędy i pastorałki.