Aktualności
„jeżdżę z głową 2020” w Izdebniku

Uczniowie z Zespołu Szkół w Izdebniku zakończyli udział w tegorocznej edycji projektu „Jeżdżę z głową”, w trakcie realizacji, którego dzieci uczyły się jazdy na nartach lub snowbordzie.

 

Zajęcia nauki jazdy na nartach lub snowboardzie realizowanie były w ramach projektu budżetu Województwa Małopolskiego na 2020 r., na zadanie: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży” w ramach zadań pozalekcyjnych.

 

Projekt finansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego, Gminy Lanckorona oraz Rodziców dzieci biorących udział w projekcie. Dzięki decyzji Wójta Tadeusza Łopaty o zwiększeniu wkładu Gminy w realizację projektu szkoła w Izdebniku mogła zwiększyć ilość uczestników.

 

W projekcie brało udział  42 uczniów  /tj. 3 grupy po 10 uczniów- nauka jazdy na nartach i 1 grupa- 12 uczestników nauki jazdy na snowboardzie/. Uczniowie w ramach tego  projektu mieli zorganizowane wyjazdy na stok narciarski /zajęcia pozalekcyjne/, w trakcie których zrealizowali po  16  godzin  zajęć  pod okiem wykwalifikowanych  instruktorów. Instruktorzy i opiekunki zauważyli postępy swoich podopiecznych.

Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata wraz z Dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Zbigniewem Małeckim odwiedzili dzieci na stoku podczas ostatniego wyjazdu w ramach projektu.

 

Dyrekcja i społeczność uczniowska dziękują Panu Wójtowi za wsparcie, bez którego nie udałoby się zobaczyć tylu szczęśliwych dzieci i zorganizować wyjazdu w tak piękne miejsce jest Czarny Groń.