Aktualności
Inauguracja Festiwalu Terra Artis i XIV Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych

18 lipca 2021 r. przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lanckoronie organizatorzy Michał i Suzanne Nagy inaugurowali Festiwal Terra Artis i XIV Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe. Przywitali uczestników i gości – wybitnych wirtuozów gitary, a także akordeonu i skrzypiec, prowadzących warsztaty muzyczne, zaprzyjaźnionych wykładowców prowadzących towarzyszące warsztaty fotograficzne i radiowe oraz wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia – wśród nich znaleźli się Wójt Tadeusz Łopata, który objął je swoim patronatem honorowym oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Dziadkowiec.

 

Ulewy i burze w noc poprzedzającą otwarcie przyniosły także w naszej gminie groźne sytuacje powodziowe, dlatego Wójt nie mógł uczestniczyć w całości wydarzenia. Przybył jednak na chwilę na otwarcie – prosto z interwencji związanej z załamaniem pogody – aby powitać gości i podkreślić, jak ceni fakt, że organizatorzy Warsztatów związali je właśnie z Lanckoroną.

 

Na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu obowiązuje wstęp wolny,  zapraszamy do zapoznania się z programem – kliknij tutaj!

 

 

Festiwal Terra Artis i i XIV Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe odbywają się pod patronatem honorowym Wójta Tadeusza Łopaty.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatorów: